fbpx

Skip links

Заява УРБ щодо податку на виведений капітал

Ми, представники Української Ради Бізнесу, до складу якої входять 65 бізнес-асоціацій, закликаємо Президента України та Прем’єр-міністра України продовжити роботу над однією з найважливіших для економіки реформ — ліквідацією дискреційного податку на прибуток та заміну його сучасною моделлю – податком на виведений капітал (система оподаткування розподіленого прибутку підприємств).

Ми, представники бізнесу, працювали над ідеями спрощення адміністрування податків і брали участь у роботі над проектом про податок на розподілений прибуток підприємств протягом 2015-2017 років. Відповідний проект закону було напрацьовано протягом 2017 року у інклюзивному процесі за участі Міністерства фінансів, Міністерства економічного розвитку та торгівлі, народних депутатів, експертів та представників бізнесу. Було опрацьовано та враховано всі конструктивні пропозиції зацікавлених сторін, проект одноголосно було підтримано Кабміном восени 2017 року. Сьогодні ми відчуваємо спільну відповідальність із владою за знаходження ефективних шляхів відновлення динамічного зростання економіки і зупинення обезлюднення країни, для чого нам терміново потрібно значно підняти рівень її інвестиційної привабливості.

Ми не цураємось публічного та відкритого діалогу з тими, хто має сумніви в ефективності запропонованих змін. Сьогодні ми продовжуємо висловлювати свою готовність допомагати Уряду, Парламенту та Президенту у практичній реалізації цієї реформи з чітким контролем критеріїв її оцінки. Крім цього, ми висловлюємо бажання долучитись до процесу пошуку неефективних видатків бюджету для компенсації потенційних втрат у 23-30 млрд. грн. від запровадження даного податку на перший рік реформи. Ми переконані, що оцінки таких втрат, зроблені представниками МЕРТ та Мінфіну разом із експертами Реанімаційного пакету реформ та Інституту майбутнього, є фаховими та такими, що не викликають жодних сумнівів.

Ми віримо, що повернути в Україну великі інвестиції неможливо без відновлення довіри серед малих та середніх інвесторів, тому ми підтримуємо кардинальне оновлення держави та її політики по відношенню до підприємництва, в першу чергу – малого та середнього, як основних генераторів інновацій та нових робочих місць.

Ми, представники бізнес-асоціацій, що входять до Української Ради Бізнесу, віримо в наш спільний успіх і перемогу здорового глузду над політичними амбіціями. Ми за жодних обставин не відступимо від ідеї запровадження сучасного податку на виведений капітал та не зупинимось на шляху відбудови української економіки.

Закликаємо Президента України якнайшвидше погодити нову модель із міжнародними інвесторами та до кінця березня внести його до Парламенту як невідкладний.

 

З повагою

 

Члени Ради Бізнесу

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар