fbpx

Skip links

Члени УРБ готові долучатися до проєктів державного та муніципального партнерства

Форум «Маріуполь 2030. Великі інвестиційні можливості», який відбувся 3 вересня, об’єднав українських та міжнародних експертів, підприємців, громадських діячів та державних управлінців. Організаторами форуму виступили Маріупольська міська рада та Офіс простих рішень та результатів.

Відкриваючи форум, Маріупольський міський голова Вадим Бойченко зазначив, що місту  вдалося за п’ять років зробити значний ривок уперед у своєму розвитку. Серед складових успіху – чітка стратегія, прозорість та ефективне використання бюджету. Сьогодні у місті формується нова візія майбутнього міста. В її основі – розвиток туристичного потенціалу, медицини та IT-сектору. Драйверами для змін стануть – будівництво лікарні третього рівня, нового аеропорту, бетонної дороги, реконструкція набережних.

Вадим Бойченко (праворуч)

Секретар Національної інвестиційної ради Леван Варшаломідзе наголосив, що Маріуполь уже залучив 200 млн євро до розвитку міста, що свідчить про його привабливість для інвестицій. Маріупольський туристичний ефект має всі шанси стати локомотивом туристичноо буму не лише в регіоні, а й у країні.

Член Наглядової Ради Української Ради Бізнесу Анатолій Долинний у своєму виступі наголосив на важливості податкової реформи та партнерства між бізнесом, державою та місцевою владою. На урядовому і регіональному рівнях повинні бути здійснені кроки, які створять можливість, щоб бізнес став активним учасником процесу розвитку.

«Велика податкова реформа перебуває на високому ступені готовності. Її головна мета – зменшити навантаження на бізнес, вивільнити кошти, щоб підприємці могли реально займатися інвестуванням, вкладати кошти в розробку нової продукції, нових послуг,  розвивати виробництво», – сказав Анатолій Долинний.

Анатолій Долинний

Він підкреслив, що важливою частиною реформи є заміна податку на прибуток податком на виведений капітал. «Цей законопроєкт готовий, на цей час – готується до реєстрації у ВРУ. Звертаюся до всіх політиків, урядовців із закликом: якнайшвидше прийняти цей закон. Прийняття цієї реформи пришвидшить зростання ВВП України на 1,2-1,5% ВВП щороку (за розрахунками Мінекономіки). Це дуже серйозний фактор, який буде впливати і на розвиток Маріуполя також».

Анатолій Долинний також зупинився на регіональному аспекті підвищення інвестиційної привабливості. Про це, зокрема, йшлося під час нещодавнього засідання Національної ради реформ.

«Держава має відступити, звільнити місце для підприємницької ініціативи.  Це можна робити шляхом укладення угод про державно-приватне партнерство, яке сьогодні може трансформуватися і ставати державно-приватно-регіональним партнерством. Це той інструмент, який має розвиватися», – вважає член Наглядової Ради УРБ.

«Досвід розвинених країн – це не історії розвитку окремих муніципалітетів. Якими б не були серйозні історії успіху Маріуполя або ще кількох міст, – успіх розвитку регіону залежить від міжмуніципального співробітництва. Міжмуніципальні союзи в конкретних сферах – як-то тверді побутові відходи, безпека, громадський транспорт, – це той шлях розвитку, до якого ми хочемо звернутися. Підприємці охоче долучаться до проєктів міжмуніципального масштабу і проєктів зі значними інвестиціями», – сказав Анатолій Долинний.

Голова виконавчого комітету Національної ради реформ Міхеіл Саакашвілі підтримав ідею партнерства: «У Маріуполя потужний туристичний потенціал. Але це не вийде реалізувати без приватно-державного партнерства». Виконавчий директор навів позитивний приклад Грузії: «Як народився Батумі? Коли ми побудували 10 кілометрів бульвару – всі пішли туди вкладати гроші. Це найшвидший шлях розвитку».

Міхеіл Саакашвілі (праворуч)

Серед необхідних умов для розвитку міста – будівництво нового аеропорту, доріг, скорочення часу в дорозі для пасажирських потягів. Про це у своєму виступі говорив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Від Української Ради Бізнесу участь у форумі також узяли голова наглядової ради “Октава Капітал” Олександр Кардаков та директор асоціації Software Ukraine Віктор Валєєв. Перед учасниками форуму виступили бізнес-омбудсмен Марчін Свенчицький, народні депутати України – голова парламентського Комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький, Олена Шуляк та Вадим Галайчук, перший заступник голови Донецької ОДА Ігор Мороз та інші. 

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар