fbpx

Skip links

Держава і бізнес: які зміни відбудуться у 2020 році

Україна переживає часи великих змін, адже новий уряд не втомлюється створювати нові закони в «турборежимі». Чи готовий бізнес до революційних змін, які наразі пропонує держава? І чи дійсно це ті самі кроки, які наблизять нас до світлого майбутнього? Саме про це йшлося 9 грудня на міжнародній конференції «Почни з малого – досягнеш більшого».

         У заході взяли участь експерти, представники бізнесу і влади. Більшість учасників погодилася, що останнім часом в Україні відбувається певний прогрес щодо умов підприємницької діяльності.

Томаш Мурас, голова Ради директорів Української асоціації прямого продажу, зазначив, що торік ключовим словом у підприємництві було «розчарування». За його словами, цього року ситуація кардинально змінилася: «Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук сказав, що сьогодні всі повинні думати, як підприємці. І це підтверджують актуальні дослідження, згідно з якими 38 відсотків українців хочуть відкрити свій бізнес. Здебільшого це чоловіки з високими статками, які не бояться інвестувати. Правда, тут постає ще й питання довіри. Адже 63% довіряють саме малому бізнесу і тільки 8% – олігархам».

Томаш Мурас.

Також Томаш Мурас зазначив, що тільки 20 відсотків підприємців готові до змін, особливо спрощеної системи оподаткування. Тим не менше, держава продовжує працювати над тим, щоб поліпшити умови, в яких працює бізнес.

         Ярослав Железняк, перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, розповів про вдосконалення законодавства для ФОП: «Ми постійно працюємо над законами про спрощену систему та фіскалізацію, вносимо пропозиції щодо покращення адміністрування. Це стосується, по-перше, спрощення доступу до електронного кабінету платника податків, по-друге, – ліквідації книг обліку для спрощенців і неплатників ПДВ. Також працюємо над посиленням однієї важливої норми: якщо помилка була з боку сервера, підприємець не несе за це відповідальності».

Ярослав Железняк.

         Законопроєкти про програмне РРО дійсно викликали неабиякий резонанс у підприємницькій спільноті. Велика частина бізнесу сприймає цю ініціативу як тиск з боку влади. Однак Роман Гопцій, старший менеджер Офісу підтримки реформ при Міністерстві фінансів України, пояснив ситуацію з іншого боку: «Попри те, що революційні закони про програмне РРО сприймаються через призму фіскалізації, їхня головна ідея – це відкриття нових можливостей. Єдиний спосіб змінити стосунки платника податків і податкового органу – зробити це через діджіталізацію і виключення людського впливу».

Спікер також наголосив на тому, що бізнесу буде надано безкоштовне програмне забезпечення у тестовому режимі – для ознайомлення і внесення пропозицій щодо покращення роботи. «Програмні РРО – це не засіб контролю, це – нові можливості для покращення відносин бізнесу і податкових органів», – підсумував Роман Гопцій.

Олег Гетман.

         Олег Гетман, фахівець Економічної експертної платформи, член Наглядової Ради Української Ради Бізнесу, зазначив, що парламент прийняв чимало позитивних законів – наприклад, про об’єднання звітності по ПДФО та ЄСВ, запровадження єдиного рахунку для сплати всіх податків, підняття граничних порогів для 2 групи ССО, ліквідацію обов’язкового ведення КОРО тощо. В той же час є і кілька негативних прийнятих норм, які потребують змін – зокрема, щодо тотальної фіскалізації 2 та 3 груп ССО. Експерт навів приклади 6 країн Європи, у яких також є спрощені системи та досить значні виключення для застосування РРО.

Також на прикладі Грузії було продемонстровано, що відбувається, коли фіскалізація охоплює надто багато суб’єктів, для яких це не має економічного сенсу

         Надія Бедричук, виконавчий директор Української асоціації прямого продажу, член Наглядової Ради Української Ради Бізнесу, підкреслила: підприємцям необхідна визначеність, досить складно працювати, а особливо – починати бізнес, – коли умови роботи постійно змінюються. Малий бізнес сподівається на покращення умов роботи та позбавлення від зайвої фіскалізації там, де це економічно не доцільно.

Надія Бедричук.

         В рамках конференції «Почни з малого – досягнеш більшого» пройшли дискусії щодо настроїв малого бізнесу, регіональних аспектів підприємництва та лідерства. Також було приділено увагу темі викликів для індустрії прямого продажу в Україні та світі, розглянуто досвід Європи у захисті прав споживачів.

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар