fbpx

Skip links

Доброчесність та професіоналізм Бюро економічної безпеки матимуть вирішальне значення для його роботи

Відбулася Міжнародна науково-практична Конференція «Законодавче забезпечення діяльності Бюро економічної безпеки України» за ініціативи Президента Асоціації платників податків України, члена Української Ради Бізнесу Грігола Катамадзе. 12 травня цього року уряд прийняв постанову про створення Бюро економічної безпеки, а отже, починається новий, ще більш відповідальний період, – період формування органу і наповнення його сучасним змістом. Створення єдиного органу з розслідування економічних злочинів було одним із пріоритетів УРБ.

Участь у конференції взяли ректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, д.ю.н., академік Анатолій Гетьман,  ректор Національної академії внутрішніх справ, д.ю.н., професор, генералом поліції другого рангу Володимир Чернєй, Президент Українського союзу промисловців та підприємців, Голова Антикризової ради громадських організацій Анатолій Кінах, авторитетні вітчизняні та міжнародні експерти, представники Офісу Президента України, профільних комітетів Верховної Ради України, фахівці Міністерства внутрішніх справ, Офісу Генерального прокурора, Служби безпеки, Міністерства юстиції України, Національного антикорупційного бюро, Національної поліції України, судових органів та інших державних установ і громадських організацій, провідні вчені закладів вищої освіти й науково-дослідних установ сектору безпеки..

Заступник Голови Представництва ЄС в Україні Ремі Дюфло від імені Представництва ЄС в Україні привітав усіх почесних гостей та учасників конференції, а також зазначив, що Європейський Союз вітає рішення української  влади створити нове відомство для боротьби з  серйозними економічними злочинами, адже економічні та фінансові злочини становлять значну загрозу безпеці як на національному рівні, так і за межами українських кордонів. Для поліпшення бізнес-клімату та захисту інтересів держави необхідна своєчасна та добре структурована відповідь.

Ремі Дюфло зауважив, що згідно з міжнародними угодами з ЄС та МВФ, Україна взяла на себе зобов’язання ліквідувати Податкову міліцію та створити новий орган. Це призведе до підвищення ефективності і покладе край зловживанням, переконаний заступник голови представництва. Доброчесність та професіоналізм керівництва та персоналу Бюро матимуть вирішальне значення для його майбутньої роботи.

«Переконаний, нам необхідно зробити дуже важливий вибір – впровадження нової моделі поліцейської діяльності. Поліцейська діяльність, керована аналітикою (так звана ILP – Inteligence Led Polycing), є наріжним каменем сучасної правоохоронної практики, яка підкреслює проактивну і превентивну загальну методологію і дає можливість правоохоронцям на один крок випереджати злочинців. ILP модель дає правоохоронцям визначати і позначати тенденції та закономірності, які пов’язують різні злочини, осіб і місцезнаходження, а це, в свою чергу, дає можливість набагато швидше і ефективніше реагувати, а у переважній більшості – запобігати злочинам», – зауважив у своєму виступі Грігол Катамадзе.

Президент АППУ відзначив, що впроваджувати нові методи завжди дуже складно, але робоча група, створена в 2019 році за ініціативою Президента України Володимира Зеленського, до складу якої входять авторитетні вчені та практики кримінального права, процесуалісти з питань реформування кримінальної юстиції України, допоможе адаптувати українське законодавство до сучасного європейського.

«Зараз настав важливий момент – створення незалежної, відповідальної і незаангажованої конкурсної комісії з відбору керівника Бюро. Цей процес вже розпочався, два члена комісії вже обрані Комітетом Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики. Своє слово ще має сказати Комітет з питань правоохоронної діяльності, РНБО і КМУ. Ми повинні зробити все, щоб суспільство повірило в транспарентність проведення конкурсу і в бізнесу з перших же днів роботи нового органу було абсолютно нове ставлення і довіра до нього», – наголосив Грігол Катамадзе.

Заступник Голови Державної податкової служби України Євген Олейніков переконаний: ефективність роботи Бюро економічної безпеки буде реалізована лише за умови реалізації ризик-орієнтованого підходу.

Євген Олейніков наголосив, щодо важливості розуміти кінцеву мету створення БЕБУ для побудови його ефективної роботи, а також підкреслив, що взаємодія ДПС та БЕБУ будуватиметься на допомозі по визначенню найбільш небезпечних проявів економічних злочинів, визначенні моделі та можливостей для аналізу і оцінки діяльності БЕБУ, його впливу на загальну модель економічних процесів.

Досвід роботи ДПС України за останній рік демонструє, що для позитивних змін не обов’язково намагатися виявити кожне порушення і по них приймати рішення, а достатньо визначити «критичні точки» і використовувати їх, у тому числі -як сигнал для бізнесу. Тоді бізнес змінює свою поведінку, і це позитивно позначається на доходах Державного бюджету. Заступник Голови Державної податкової служби України відзначив, що важливо, аби Бюро економічної безпеки стало органом, який зможе реалізувати «проекцію» державного контролю та державної протидії економічної злочинності на «критичних точках». Пріоритетом роботи БЕБУ має стати саме протидія економічній злочинності, а не тиск на бізнес.

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар