fbpx

Skip links

Галина Третьякова: «Парламентський комітет готовий до спільної роботи з експертами та бізнесом»

Конференція “Підсумки роботи Парламенту 2019. Плани 2020”, організована Українською Радою Бізнесу, відбулася в Києві 14 лютого. Головною темою стали питання соціальної політики, які учасники змогли обговорити з Головою Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галиною Третьяковою.

Учасники дискусії зазначили, що протягом 2019 року парламент прийняв низку  позитивних проєктів у соціальній сфері, зокрема:

  • № 1069-2 – вдосконалення функцій державного регулювання ринків фінансових послуг («Спліт»);
  • № 1231 – верифікація соціальних виплат та пенсій, що призведе до скорочення видатків бюджету;
  • № 1233 – приведення штрафів за трудові порушення до адекватного рівня;
  • № 1057 – об’єднання звітності ЄСВ та ПДФО – зменшення звітності і витрат бізнесу на адміністрування.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова повідомила про плани на 2020 рік. У межах компетенції Комітету, зокрема, планується:

  • Осучаснити та лібералізувати трудове законодавство – прийняти новий проєкт  Закону «Про працю» № 2708 (або № 2708д з урахуванням пропозицій депутатів, профспілок, бізнесу та експертів).
  • Провести пенсійну реформу та перейти до багаторівневої пенсійної системи.
  • Запровадити нову модель оподаткування домогосподарств, при якій сукупне податкове навантаження зменшиться, малі доходи будуть позбавлені податків.
  • Провести реформу фондів соціального страхування, мінімізувати їх функції.
  • Забезпечити звільнення від оподаткування бенефітів для працівників з метою стимулювання роботодавців підтримувати найманих працівників в умовах економічної нестабільності та запровадити інститут «соціальних пакетів (бенефітів)».
Грігол Катамадзе.

Грігол Катамадзе, президент Асоціації платників податків України, член Наглядової ради Української Ради Бізнесу зазначив: прийняті законопроєкти – звичайно, це добре, проте у програмі партії та у підписаному Меморандумі між «Слугою народу» та Українською Радою Бізнесу є низка обіцянок, вкрай важливих для бізнесу та економіки країни. Однак їх прийняття все відкладається. Це і створення єдиного органу з боротьби з економічними злочинами, і перехід до оподаткування виведеного капіталу, і зниження навантаження на фонд оплати праці тощо. «Бізнес багато років чекає на ці реформи: саме це дає можливість створити робочі місця та суттєво пришвидшити зростання економіки», – наголосив президент АППУ.

В цілому бізнес вітає осучаснення трудового законодавства і розглядає як позитивний новий проєкт №2708 закону «Про працю», зауважила генеральний директор Star media, представниця Української кіноасоціації Ольга Пантелеймонова. В той же час проєктом не передбачено сукупності чітких критеріїв, одночасна наявність яких визначала би трудові відносини. Норми, які зараз містяться у проєкті, несуть значні ризики для бізнесу та корупційні можливості. Їх необхідно виправити до другого читання, підкреслила Ольга Пантелеймонова.

Анатолій Долинний (у центрі).

Президент Української федерації індустрії безпеки, член Наглядової ради Української Ради Бізнесу Анатолій Долинний повідомив, що низка асоціацій напрацювали комплекс заходів, які забезпечать можливість зберігати трудові ресурси та повертати трудових мігрантів. Бізнес готовий презентувати напрацювання та включитись до спільної роботи із Комітетом, додав президент федерації.

Надія Бедричук, виконавчий директор Української асоціації прямого продажу, член Наглядової ради Української Ради Бізнесу наголосила: у поточних умовах неприпустиме будь-яке збільшення навантаження на фонд оплати праці. Запуск накопичувальної системи та певні відрахування на накопичувальний рівень мають реалізовуватися виключно із податковою реформою, яка передбачатиме об’єднання ПДФО із ЄСВ із встановленням сукупної ставки не більш, ніж 25%. Також вкрай важливим є прибрати обов’язкову сплату ЄСВ для ФОП-сумісників та “сплячих” ФОП, додала Надія Бедричук.

Представник Всеукраїнської Аграрної Ради, член Української Ради Бізнесу Дмитро Кохан повідомив, що вже напрацьовані комплексні пропозиції щодо реформування ринку оренди землі. Під час реалізації цієї важливої реформи буде достатньо компенсаторів, щоб зрушити з місця питання зниження шкідливого навантаження на фонд оплати праці.

Ключ до розвитку економіки лежить у соціальній сфері, зазначила, відповідаючи за запитання, Галина Третьякова. Для того, щоб забезпечити зниження навантаження на фонд оплати праці та податок на виведений капітал, необхідно попрацювати та знизити неефективні соціальні витрати на десятки мільярдів гривень. Комітет готовий до такої спільної роботи з експертами та бізнесом.

Перезавантаження інститутів також є вкрай важливим: для цього необхідно вдосконалити законодавство про держслужбу, підкреслила голова парламентського комітету.  

За її словами, пропозиції учасників УРБ щодо необхідності ліквідації ЄСВ для сумісників та сплячих ФОП та правок до проєкту закону «Про працю» в частині чіткого визначення сукупності трудових критеріїв, – повністю підтримуються. Відповідні правки буде внесено до проєктів №2166 та №2708.


Учасники конференції з Головою Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галиною Третьяковою.

За підсумками конференції учасники домовилися про подальшу системну співпрацю з реалізації ключових завдань для розвитку економіки та створення робочих місць.

Довідково:

Українська Рада Бізнесу – коаліція бізнес-асоціацій, до складу якої входить 83  асоціації малого та середнього бізнесу, членами яких є 27 тисяч підприємств.

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар