fbpx

Skip links

Ініціативи нового парламенту: податкова реформа та діалог із бізнесом

І

Форум «Порядок денний нового парламенту: діалог громадянського суспільства, бізнесу та влади» відбувся 23 вересня в Києві. У заході взяли участь лідери політичних сил, що пройшли до парламенту за результатами останніх виборів, представники бізнесу, громадянського суспільства, експерти та журналісти. Організатором форуму виступила Національна бізнес-коаліція, співорганізатором – Українська Рада Бізнесу.

Зліва направо: голова комітету Верховної Ради України з питань економічної політики Дмитро Наталуха, радник Президента України Олег Устенко, президент Асоціації платників податків України Грігол Катамадзе.

Новий парламент стрімко взявся за вдосконалення податкового законодавства: ухвалено частину законопроектів, готуються до розгляду ще декілька. Як зазначив Президент Асоціації платників податків України Грігол Катамадзе, під час ухвалення законів не варто квапитися:

«Дуже добре, що серед 650 законопроектів, які зареєстровані, є проект про створення бюро фінансових розслідувань. Але хотілося б, аби не поспішали з прийняттям цього законопроекту. Щоб ми його до кінця опрацювали разом із бізнесом. Ми подали всі зауваження до комітету і дуже сподіваємося, що всі пропозиції бізнесу будуть враховані. І що це буде не просто перейменування, а справді буде створено єдиний орган, який займатиметься економічними правопорушеннями», – зазначив пан Катамадзе.

Також він підкреслив, що бізнес уже 4 роки чекає від влади законодавчої заміни податку на прибуток податком на виведений капітал: за розрахунками МЕРТ, це пришвидшить зростання ВВП на додаткові 1.5% на рік, а також призведе до зменшення кількості та частоти різного роду перевірок.

Форум зібрав понад 350 українських та іноземних учасників.

Бізнес в Україні не почувається безпечно, зазначив голова правління Асоціації професіоналів корпоративної безпеки України Сергій Погребний. На його думку, економічна безпека є дуже важливою, а в нашій державі з цим існують проблеми.

«Держава не може гарантувати недоторканність активів, особисту безпеку, відсутність корупції, правомірні судові рішення. А на все це є дуже високий запит», – підкреслив С. Погребний.

Він нагадав, що в Україні дуже часто відбуваються пограбування, викрадення та навіть вбивства підприємців. Зокрема, за 8 місяців цього року скоєно майже 60 вбивств бізнесменів. Також почастішали випадки рейдерства: за даними асоціації, за рік сталося 9000 випадків незаконного відчуження майна.

«Як захищатися? Потрібна співпраця державних силових органів із недержавними структурами безпеки, де працюють від 50 до 200 тисяч людей. Цей ринок нині в тіні. Для того, щоб його легалізувати, потрібно прийняти кілька законів та визнати такі структури частиною економічної безпеки держави. Тоді бізнес буде більш захищеним», – вважає експерт.  

Голова комітету Верховної Ради України з питань податкової, митної та фінансової політики Данило Гетманцев.

Своєю чергою, голова парламентського Комітету з питань податкової, митної та фінансової політики Данило Гетманцев поділився законодавчими планами Верховної Ради на найближчий час.

«Ми разом із Кабміном працюємо і маємо намір вийти на малу податкову реформу навесні наступного року. До неї буде включено реформу податку на доходи фізичних осіб, яка розпочинається з податкової амністії капіталів – нульового декларування. Це буде добровільний захід, покликаний вивести з тіні доходи, накопичені громадянами протягом 28 років. Крім того, хочемо переглянути філософію та зміст податку на доходи фізосіб, змінивши застарілі підходи, розширити обсяг податкової знижки та запровадити посімейне декларування. Також планується обговорити податок на виведений капітал, відстояти його перед МВФ, показавши компенсатори», – розповів голова комітету.

Також Данило Гетманцев підкреслив, що до кінця року парламент має намір навести лад в адмініструванні податків – зокрема, ПДВ. Адже складність цієї процедури шкодить українському бізнесу та є фактором заниження позиції України в міжнародних рейтингах. Крім того, депутати планують радикально зменшити штрафні санкції по трудових перевірках – до оптимального рівня.

Не всі ініціативи Верховної Ради викликають захоплення у бізнесу. Так, за словами виконавчого директора Асоціації прямого продажу Надії Бедричук, бізнес не підтримав намірів влади провести тотальну фіскалізацію через ухвалений нещодавно законопроект № 1073.

«Хочу нагадати, що бізнес не підтримує тотальну фіскалізацію 2-4 групи, а підтримує тільки фіскалізацію тих галузей, де відбуваються найбільші зловживання. Ми розуміємо суть цього закону, що держава відходить від ризикоорієнтованого підходу і робить ставку на мікроменеджмент і надконтроль. Це означає, що будуть фіскалізуватися найдрібніші, сотні тисяч – і система не буде ефективною», – зазначила представник Асоціації.

На її думку, надмірне закручування гайок призведе до того, що закон масово не виконуватиметься. Виконавчий директор навела приклад Польщі, де попри нещодавно введену заборону для торгівельних мереж працювати по неділях, малий та середній бізнес працює в вихідні, різними шляхами обходячи заборону.

«У нас так само буде: закон не працюватиме. Бо бізнес поставлений на межу виживання і не може виконувати цих додаткових умов», – вважає пані Бедричук.

Виступає виконавчий директор Асоціації прямого продажу Надія Бедричук.

Під час Форуму слово мали не лише представники правлячої партії «Слуга народу», але й члени фракцій опозиції. Зокрема, народний депутат від партії «Голос» Юлія Клименко розповіла про 4 пріоритети, які відстоюватиме її політична сила.

«Перший пріоритет – макроекономічна та політична стабільність. Попри два цикли виборів, ми втримали макроекономічну стабільність, потрібно й далі це підтримувати. Другий пріоритет – наведення ладу у плані правосуддя. Якщо підприємець не може чесно виграти проти ДФС або іншого силового органу, нема про що говорити. Третє – демонополізація ринків та дерегуляція, тільки тоді підуть інвестиції. І четверте – розвиток людського капіталу, бо зараз нема кому працювати. Причому втримувати людей треба стимулами, а не драконівськими правилами», – вважає народний депутат.

Зліва направо: народний депутат України Юлія Клименко (партія «Голос») та народний депутат попереднього скликання Ніна Южаніна.

Нагадаємо, Національна бізнес-коаліція – найбільше об’єднання бізнес-асоціацій та підприємців України, головною метою якого є розробка та просування спільного порядку денного бізнесу у сфері економічних реформ. Ініціаторами коаліції є Українська Рада Бізнесу, Платформа МСБ, Бізнес100. Вона об’єднала 87 бізнес-асоціацій, що представляють понад 40 тис. підприємств з усієї країни. Учасники коаліції сформували та презентували політичним партіям 10 пріоритетів, які сприятимуть розвитку бізнесу та економіки і послідовно домагаються їх втілення в життя.

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар