fbpx

Skip links

Київський кластер промислових хайтек cекторів проведе першу зустріч

Перша зустріч учасників ініціативи створення Київського кластеру промислових хайтек секторів відбудеться 29 січня, з 10 до 12 години в м. Києві. В програмі – обговорення передумов щодо створення кластеру й прийняття рішень з подальшого розвитку ініціативи.

За підтримки:
– Платформа Industry4Ukraine
– Коаліція “Українська Рада Бізнесу”

Передумови створення Київського кластеру

Ідеї кластеризації регіональних економік не є чимось новим для України. В 2020 відбулась перша систематизація напрацювань у цій сфері й проект Національної програми кластерного розвитку запропонував цілісну програму кластерного розвитку України до 2027 року. В ній особлива увага приділена розвитку кластерів промислових високотехнологічних секторів. Тренд на розвиток виробничих, високотехнологічних та інноваційних кластерів є дуже актуальним як в локальному, суто українському контексті, та і в глобальному та європейському

·         Європейські кластери масово переходять на рельси Індустрії 4.0, інноваційні кластери є рушієм економічного, регіонального розвитку

·         в Україні тренд кластеризації тільки почався. В 2019  Асоціація підприємств промислової автоматизації України (АППАУ) випустила концепцію кластерів ІАМ, а в 2020 розпочала проект створення пілотних кластерів в регіонах Запоріжжя та Харкова.

·         Подібні проекти створення регіональних кластерів стартували в інших регіонах – в Миколаєві створений Морський кластер України, Вінниця на порозі прийняття рішення про приладобудівний кластер.

·         Тези щодо прискореного розвитку кластерів промислових хайтек на засадах Індустрії 4.0 закладені в вектори Національної економічної стратегії 2030 (НЕС2 030)

·         В нових ініціативах комітету з економічного розвитку ВРУ та ряду промислових об’єднань пріоритетним розглядається законопроект про локалізацію, який має надати ряд преференцій українським виробникам в публічних закупівлях.

Очевидно, що столиця України, місто Київ, також має бути інтегрованим в ці процеси. Київ та Київська область мають один з кращих науково-технічних та виробничих потенціалів в Україн – сотні виробників малого та середнього бізнесу в галузях виробництва електронних приладів і датчиків, медичного обладнання, засобів зв’язку, охорони та безпеки, продукції військового призначення, розроблення програмного забезпечення, системної інтеграції та інжинірингу. Цей потенціал може набагато краще слугувати розвитку міста і використовуватись для здійснення проектів у сферах послуг, що надаються державними та комунальними установами, медицині, освіті, виробничій діяльності, містоплануванні й будівництві, управлінні відходами, енергетиці, громадському транспорті і мобільності, громадській безпеці тощо.

Водночас, всі ці виробники мають ті самі проблеми, що й в інших регіонах – вони слабо інтегровані  в плани розвитку міста та регіону, в інноваційні цикли з науковими закладами чи іншими акторами інноваційної екосистеми міста, виробнича кооперація на місцевому рівні є недостатньою, немає єдності в комунікаціях з органами влади, немає єдиного бачення та порядку денного в інвестиційному та інноваційному розвитку міста та регіону.

Програма заходу на 29 січня

Асоціації АППАУ, УФІБ, УСПТБ, Укрбіоетанол,Aсоціації “Software Ukraine”, що є учасниками профільних коаліцій, – платформи Industry4Ukraine та Української Ради Бізнесу, виступили ініціаторами створення Київського кластеру промислових хайтек.
29 січня на зустріч запрошуються виробничі, інженерні та хайтек компанії на 1-шу нараду зі створення Київського кластеру.

В порядку денному наступні питання:

1.       Знайомство учасників – очікування до кластерної ініціативи

2.       Кращі практики створення та розвитку кластерів в Україні (Юрчак О., АППАУ)

3.       Передумови та можливості в Києві та області
– Кластер і стратегія розвитку столиці (Долинний А., УФІБ)
– Платкевич Б., УСПТБ; Миколаєнко Т., Укрбіоетанол, Сивицький Ю.,”Бізнес-100″, Валєєв В.,АСУ)

4.       Об’єднання різних хайтек галузей – які межі  (спільна дискусія)

5.        Практичні рішення зі створення кластеру (спільно)

a.    Формування оргкомітету ініціативи

b.   Можливі спільні проекти – приклад Mobility 4.0 (це вже дуже детально опрацьований проект розгортання безпілотного транспорту по Київській області, й виробництво якого можна налагодити в Києві, – тобто, в кластері)   

с. Планування наступних кроків

Дата – 29 січня, з 10 до 12 години.
Місце: Конгресно-виставковий центр «Парковий», Паркова дорога, 16a, м. Київ

Участь у заході – за запрошенням.

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар