fbpx

Skip links

Міжнародні експерти та представники влади обговорять світовий досвід реформування оподаткування праці

У понеділок, 20 грудня, у Києві відбудеться конференція “Міжнародний та український досвід реформування прямих податків”. Учасники спробують відповісти на питання: яка потрібна для України реформа оподаткування праці, яким є оптимальний рівень перерозподілу через публічні фінанси для України.

Конференція організована Українською Радою Бізнесу та Економічною експертною платформою у партнерстві з Центром міжнародного приватного підприємництва (CIPE), Асоціацією платників податків України, членами Української кіноасоціації, Асоціацією Software Ukraine, а також Данською Радою у справах біженців в рамках “Програми економічного розвитку східної України”, що підтримується урядами Швейцарії та Великої Британії.

Серед учасників заходу:

  • голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев,
  • голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова,
  • Professor of the Harvard and University of Pennsylvania Януш Ширмер,
  • Professor Public Choice and Macroeconomic Analysis of Politics, Sofia University Красен Станчев,
  • радник Президента України Олег Устенко,
  • президент Асоціації платників податків України Грігол Катамадзе,
  • голова ради Асоціації Software Ukraine Юрій Сивицький, 
  • інші представники провідних бізнес-асоціацій та аналітичних центрів.

Учасники конференції обговорять кілька питань: досвід різних країн з реформування податків на заробітну плату, рівень оподаткування у країнах Європи та Азії, вплив податків на заробітну плату на економіку країн, рівень перерозподілу через публічні фінанси і вплив цього показника на зростання ВВП. Для України це актуальні питання, адже тут традиційно роль держави є значною, на цей час загальнодержавні видатки складають близько 41 % від ВВП.

Керівництво Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики кілька днів тому анонсувало великий податковий законопроєкт, який передбачає зниження оподаткування доходів фізичних та юридичних осіб, а також запровадження податку на виведений капітал за польською моделлю. Знизити податкове навантаження планують шляхом об’єднання трьох обов’язкових платежів (Єдиного соцвнеску, податку на доходи фізосіб та військового збору) в єдину ставку ПДФО – 25%.

Визначення оптимальних параметрів щодо ключових показників реформи оподаткування праці та компенсатори до цієї реформи стане однією з ключових тем конференції.

Онлайн трансляція заходу відбуватиметься на офіційних Фейсбук сторінках Української Ради Бізнесу та Національної бізнес-коаліції.

 

Початок о 12.00

 

 

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар