fbpx

Skip links

Набув чинності закон про зменшення штрафів за порушення трудового законодавства

Президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо усунення норм, які порушують права та законні інтереси роботодавців України)” (№1233). Прийняття цього закону входило до ТОП-10 пріоритетів Української Ради Бізнесу. Члени УРБ та стратегічні партнери порушували питання зменшення штрафів для бізнесу на зустрічах із політичними партіями напередодні парламентських виборів 2019 року, із народними депутатами нового парламенту та урядовцями. Тому новий закон – це результат консолідованих зусиль бізнес-асоціацій, наша спільна перемога.

Основні новації закону такі:

  • За фактичний допуск працівника до роботи без оформлення – для спрощеної системи оподаткування І-ІІІ груп – попередження, для інших роботодавців – штраф 10  мінімальних зарплат.
  • За недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці – розмір штрафу зменшується до суми двократного розміру мінімальної заробітної плати.
  • За недопуск до перевірки з питань допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення його на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, або виплати заробітної плати без нарахування та сплати ЄСВ та податків – зменшено до 16 мінімальних зарплат.
  • За інші порушення вимог трудового законодавства – у розмірі мінімальної заробітної плати. Якщо протягом року з дати виявлення правопорушення таке порушення буде вчинено повторно, то до роботодавця застосовуватиметься штраф у двократному розмірі мінімальної заробітної плати.
  • У разі сплати юридичною особою або фізичною особою-підприємцем, яка використовує найману працю, 50 відсотків розміру штрафу протягом 10 банківських днів з дня вручення постанови про накладення штрафу за порушення вимог законодавства про працю, передбаченого цією статтею, така постанова вважається виконаною.

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар