fbpx

Skip links

Нові антиофшорні інструменти дозволять скоротити кількість податкових перевірок

Члени Української Ради Бізнесу взяли участь у Міжнародній практичній конференції «Україна антиофшорна», яка відбулася в Києві 12 грудня. Організатором конференції стали Торгово-промислова палата України спільно з Crowe LF Ukraine. Модератором однієї з сесій виступив учасник УРБ Дмитро Михайленко.

Підтримуючи в цілому антиофшорні ініціативи, Торгово-промислова палата докладає зусиль для збереження сприятливих умов оподаткування для внутрішніх операцій і стимулювання діяльності вітчизняних виробників та експортерів, зазначив, відкриваючи конференцію, президент палати Геннадій Чижиков. Зокрема, ТППУ рекомендувала не запроваджувати додаткові податкові різниці на суми відсотків і роялті з операцій між резидентами, а також ПДВ на експорт. Такі заходи експерти вважають зайвими і такими, що не сприятимуть поверненню бізнесу з офшорних юрисдикцій.

Геннадій Чижиков.

Нові антиофшорні інструменти – такі, як трансфертне ціноутворення, контрольовані іноземні компанії, розширення критеріїв для визнання постійних представництв – додадуть ефективності роботі Державної податкової служби, підкреслив у своєму виступі голова ДПС України Сергій Верланов. Він повідомив, що наступного року кількість перевірок вітчизняних платників податків скоротиться на 20%.

Сергій Верланов.

Про основні тенденції та останні новації законотворчої діяльності розповіла Віта Форсюк, помічник народного депутата України, голови парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева.

Дмитро Михайленко.

Конференція «Україна антиофшорна» об’єднала кращих українських і зарубіжних фахівців та стала потужним майданчиком для обговорення всіх гострих і наболілих проблем. Спікерами під час панельних дискусій стали голова правління Української міжбанківської валютної біржі Анатолій Гулей, заступник начальника управління перевірок трансфертного ціноутворення ДПС України В’ячеслав Кругляк, старший проектний менеджер Офісу підтримки реформ при Міністерстві фінансів України Євген Козлов. Іноземні учасники обговорення – голова податкової практики, керуючий директор Кроу Кіпр Андреас Піфаніс, партнер Larssen, Естонія Леонід Агеєв, менеджер відділу з корпоративного обслуговування, Кроу ОАЕ Анастасія Ковтун – поділилися досвідом запровадження правил BEPS у своїх країнах. Також спікери висвітлили питання міжнародного структурування бізнесу за кордоном, оподаткування контрольованих іноземних компаній, сабстенса, тесту принципової цілі тощо. Завершальна, третя, сесія об’єднала представників бізнесу: виступили керуючий партнер  Palladium Capital Андрій Чубенко, співзасновник DroneUA Валерій Яковенко, експерт із податкового та господарчого законодавства компанії «Лайфселл» Микола Мінеєв.

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар