fbpx

Skip links

Новий сезон Рада Бізнесу розпочала із зустрічі з народними депутатами України

10 вересня у Національній Спілці журналістів України відбувся круглий стіл за участі членів Української Ради Бізнесу та народних депутатів України.

У заході взяли участь народний депутат України 7 та 8 скликання, заступник голови комітету Верховної Ради з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією, учасник президентських перегонів-2019 Віктор Чумак, народний депутат України 8 скликання Голова підкомітету з питань законодавчого забезпечення діяльності Президента України, КМУ, міністерств, ЦОВВ та статусу і діяльності політичних партій, громадських об’єднань Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя Наталія Новак та народний депутат України 7-го скликання Сергій Аверченко.

Зустріч була присвячена обговоренню економічних та інституційних реформ, які знаходяться у білому списку широкого об’єднання бізнес-асоціацій УРБ, й також є пріоритетними для народних депутатів.

Було обговорено питання ліквідації податкової міліції та створення єдиного аналітичного органу з розслідування фінансових злочинів, реформи Державної фіскальної служби та реформа митниці, ліквідації податку на прибуток та перехід до податку на виведений капітал, зниження навантаження на фонд оплати праці та зниження видатків бюджету, реформи виборчого законодавства – прийняття нового виборчого кодексу та інші важливі інституційні реформи.

Григол Катамадзе, президент Асоціації платників податків України, зазначив, що важливим є ще у цьому році перейти до моделі оподаткування виведеного капіталу, ця реформа перезріла та не може чекати ще кілька років. Григол запитав у народних депутатів щодо підтримки проекту цієї осені.

Актуальні для страхового сектору питання підняла Галина Третьякова, генеральний директор Української федерації страхування  – реформу системи оплата праці, питання оподаткування додаткових благ, запровадження системи спліт, що має реформувати фінансовий ринок.

Світлана Підлісна, президент Міжнародної бізнес Асоціації  зауважила щодо необхідності співпраці бізнес-асоціацій України із Європейським економічним сенатом (EES)​, що є неурядовим представництвом європейських бізнес-громад у ЄС, та запитала  у Віктора Чумака, чому сьогодні нинішній владі не цікаве така синергія.

Віктор Чумак, відповідаючи на питання, зазначив, що не бачить спроможності у нинішньої влади прийняти більшість з цих реформ, тому що вони загрожують багатьом особистим інтересам певних олігархічних груп та організаторам корупційних схем, тому вважає за потрібне вирішувати всі питання комплексно, разом із зміною політичних еліт та обмеженням монополістичних та олігархічних впливів. Але ці важливі питання, якщо вони будуть виноситись на розгляд Парламенту цієї осені, зокрема і податок на виведений капітал – народні депутати, учасники зустрічі, готові підтримати.

За підсумками обговорення народні депутати висловили підтримку запропонованим реформам та запропонували працювати разом над  реалізацією цих та інших важливих інституційних реформ.

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар