fbpx

Skip links

Партнерство бізнесу, влади і суспільства: позитивний досвід і нові виклики

Міжнародний бізнес Форум Level UP Ukraine 2020 «Принципи створення більшого» відбувся в Києві 21 лютого. Місія Форуму  –  партнерство бізнесу, влади та суспільства, яке призведе до реальних дій в Україні задля створення позитивних змін у державі. Спільні зусилля мають бути спрямовані для побудови стійкої моделі взаємодії на принципах «win-win». Партнером заходу стала Українська Рада Бізнесу.

Захід зібрав понад 1000 авторитетних учасників – реформаторів, представників загальнонаціональних академічних, соціально-орієнтованих і бізнес-співтовариств, іноземних та вітчизняних інвесторів, представників влади. Ідея об’єднання бізнес-асоціацій була наскрізною протягом усього заходу. Необхідність об’єднання для реалізації ключових реформ усвідомлюють як великі, так і невеликі асоціації.

«Нам треба об’єднуватися. Нам треба вже не говорити про схід, захід, північ, південь. Ми повинні розуміти: коли є проблема або коли є біда, – ми маємо бути разом. Якщо цього не робитимемо, у нас завжди будуть проблеми», – підкреслив, виступаючи на форумі, Президент Асоціація платників податків України, член Наглядової Ради Української Ради Бізнесу Грігол Катамадзе.

«Що треба робити для того, щоб люди все ж жили краще? Потрібно створити такі умови, щоб комфортно було вести бізнес українцям, українським компаніям. І звичайно, щоб були привабливі умови для залучення інвестицій», – додав президент асоціації.

Грігол Катамадзе нагадав про проєкт нового Податкового Кодексу Розвитку, напрацьований майже 100 бізнес-асоціаціями після зустрічей в усіх регіонах України, а також про ТОП-10 пріоритетів Українського бізнесу 2019-2020, частина з яких уже реалізована, а частина чекає на втілення.

«Але тільки шляхом проведення комплексних реформ можна створити необхідні умови для детінізації економіки, поліпшення інвестиційного клімату та розвитку бізнесу й економіки в цілому. Щоб повернути довіру з боку бізнесу до влади, необхідно запровадити нові правила гри, прийнявши новий Податковий Кодекс Розвитку, в якому замінити податок на прибуток підприємств податком на виведений капітал, змінити модель оподаткування майна, а головне –  знизити податкове навантаження на фонд оплати праці. Одночасно впровадити Закон про нульове декларування, здійснити справжню податкову реформу, перетворивши Державну податкову службу на Службу сервісу та ділового партнерства для бізнесу тощо», – підкреслив президент асоціації.

«І я глибоко переконаний, що зволікати із цим ніяк не можна», – наголосив Грігол Катамадзе.

Про позитивний досвід об’єднання та адвокації інтересів бізнесу говорила, виступаючи на форумі, генеральний директор Асоціації «Українські імпортери побутової електроніки», член Наглядової Ради УРБ Софія Арасланова:

«У нас є гарний досвід горизонтальної коаліції бізнес-асоціацій, коли навіть конкуруючі організації об’єднуються, є відкритий формат, демократичне голосування, участь усіх. Ця платформа принесла плоди кооперації. В рік двох виборів ми сформулювати ТОП-10 пріоритетів бізнесу і представили їх претендентам на парламентські і президентське крісла. Підписали меморандуми із претендентами і партіями. І як результат – сьогодні можемо говорити про 7 прийнятих законопроєктів у якості Законів і про 14 законопроєктів у роботі на тому чи іншому етапі. Тобто такий досвід у нас є і він успішний».

Софія Арасланова підкреслила на необхідності двостороннього руху бізнесу і держави назустріч один одному для формування актуального порядку денного необхідних економічних змін: «Ми можемо підштовхнути владу до цього, надати пропозиції та аналітику і вимагати як платник податків ефективного використання кожної сплаченої державі гривні».

Президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков назвав украй актуальною тему об’єднання спільних зусиль. Процес об’єднення бізнес-асоціацій уже розпочався, і розпочався «знизу».

«З Радянського Союзу нам, на жаль, дісталася модель для бізнес-асоціацій, у якій асоціаціям наказували об’єднуватися «згори». Зараз це вже не працює», – переконаний президент ТППУ.

Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тимофій Милованов розповів про кроки Уряду, націлені на збільшення припливу інвестицій в економіку: впровадження системи надання доступних кредитів, концесія, приватизація, запуск ринку землі, реформа судової та правоохоронної системи.

Особливий акцент міністр зробив на необхідності інвестувати в інфраструктуру, оскільки транспортно-логістичні проблеми стримують зростання українського експорту. Крім інфраструктури, найважливішим пріоритетом уряд вважає енергетику і агросектор, які формують значну частину валового продукту України.

Тимофій Милованов запевнив, що готовий чути бізнес, який відчуває тиск на себе, а його відомство веде постійний діалог із бізнес-асоціаціями – зокрема, із Українською Радою Бізнесу. Зазначив, що бізнес-асоціації та коаліції бізнес-асоціацій — найефективніший спосіб спілкування бізнесу і влади.

Засновник CEO Club Ukraine, iдеолог Global U-League, Фундатор цiннiсних дiлових спiльнот Сергій Гайдайчук закликав: «Нам потрібно єднатися навколо створення української мрії, стратегії, консолідації довкола теми глобальних викликів. Саме сьогодні, на Форумі Level Up Ukraine 2020, я хочу запросити усі бізнес-асоціації об’єднатись та створити економічну стратегію розвитку України».

Під час проведення форуму відбулося підписання Угоди про партнерство та співпрацю ВГО АППУ з Європейським економічним Сенатом та оголошено про обрання Президента ВГО АППУ Грігола Катамадзе Віце –  президентом Європейської асоціації платників податків. Нині в Європейській асоціації є чотири віце-президенти, які представляють Німеччину, Францію, Фінляндію, Швецію. І дуже приємно та заслужено,  що п’ятим віце-президентом став представник України.

«Це була ініціатива Європейського економічного Сенату, щоб допомагати українським компаніям вести бізнес у Європі. В підписаній на форумі угоді зазначено, що ЄЕС використовуватиме свої можливості та авторитет для підвищення престижу України, а також статусу українського підприємництва, як чесного бізнес-партнера у Європі та Європейських інституціях. Своєю чергою, ми на себе взяли відповідальність допомагати європейському бізнесу та потенційним інвесторам із Європи», – зазначив Грігол Катамадзе.

На думку радника Президента України, члена Наглядової ради – Виконавчого директора Міжнародного фонду Блейзера Олега Устенка, економіка України має зростати від 5% на рік і вище, а пом’якшення монетарної політики НБУ повинне простимулювати зростання економіки. За статистикою, один мільярд інвестицій забезпечує від 0,1% до 0,5% росту ВВП.

Олег Устенко назвав три проблеми, що стримують інвесторів:

‣ низький рівень захисту прав власності;

‣ робота судової системи;

‣ корупція.

Перший заступник Директора НАБУ Гізо Углава зазначив: «НАБУ та бізнес – партнери у боротьбі з корупцією. Корупція є однією з найбільших проблем, яка перешкоджає розвитку чесного та успішного бізнесу. І це треба завжди пам’ятати. Ми намагаємося робити так, щоб не було спокуси у топ-чиновників виходити за рамки закону. НАБУ чотири роки займається розслідуваннями. Справи ведуться по 400 посадовцях, 70 проваджень уже направлені в суди, у тому числі стосовно топ-чиновників. Але НАБУ не може все робити самостійно: останнє слово – за судом».

«У нас руйнується корупційна структура, чиновники вже відмовляються від хабарів, вони звертаються до правоохоронних органів. Стає небезпечно не тільки брати хабар, але і давати», – додав Гізо Углава.

Інго Фрідріх, почесний член Європарламенту, Президент Європейського економічного Сенату у своєму виступі відзначив: «Інвестиції є проблемою в усьому світі. На жаль, бідні країни стають ще біднішими, багаті – ще багатшими. Маємо напрацьовувати інструменти виходу із цієї ситуації. Наприклад, моя рідна Баварія, яка була зруйнована під час війни, завдяки політичним реформам є передовою частиною Німеччини. Треба розуміти, що політичні реформи є не менш важливими, ніж економічні».

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар