fbpx

Skip links

Співпраця бізнесу та столиці під час пандемії

Пріоритети бізнесу та Києва для подолання наслідків карантинних обмежень обговорили члени Української Ради Бізнесу під час онлайн-зустрічі із першим заступником голови Київської міської державної адміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень Олексієм Кулебою. Участь у зустрічі взяли представники бізнес-асоціацій, аналітичних центрів і департаментів КМДА.

Учасники дискусії обговорили три питання: оптимальну модель карантинних заходів у Києві; можливі додаткові медичні заходи для мінімізації розповсюдження вірусу; підтримку бізнесу у період кризи з боку міської влади.

Перший заступник голови КМДА назвав ситуацію в місті критичною і розповів про заходи, яких вживає міська влада для стримування пандемії. «Ми всі розуміємо, що бізнес і промисловість мають розвиватися. Проте сьогодні йдеться про життя людей. Заповненість ліжок хворими на коронавірус в комунальних медзакладах складає майже 80%. Тож усі заходи зараз направлені на поліпшення епідеміологічної ситуації в столиці та збереження життя людей», – наголосив Олексій Кулеба.

Олексій Кулеба

Представник КМДА розповів про пакет підтримки для бізнесу з боку міської влади. Серед таких заходів – зменшення на 50% пайової участі для пересувної торгівлі; встановлення пайової участі в розмірі 1 грн в утриманні об’єктів благоустрою власниками закладів громадського харчування; спрощення процедури оформлення літніх майданчиків; зменшення на 50% плати за встановлення зовнішньої реклами; звільнення від сплати за паркування на комунальних паркувальних майданчиках.   

«Весь пакет підтримки, напрацьований із минулого року, ми розширюємо. Пільги, що вже діють, фактично необмежені в часі. Працюватимуть протягом усього періоду карантинних обмежень незалежно від їхнього ступеню. Також місто готове обговорювати і впроваджувати ті пропозиції, які зараз можемо відпрацювати на рівні міста», – зазначив перший заступник голови КМДА.

Олексій Кулеба (у центрі) під час онлайн-конференції з членами Української Ради Бізнесу

Представники бізнес-асоціацій у своїх виступах порушили низку питань, пов’язаних із рішенням міської влади про запровадження суворого карантину в Києві.

Грігол Катамадзе

«Не всі підприємці користуються комунальною власністю. Ті, хто орендує приватні приміщення, також потребують підтримки», – зазначив президент Асоціації платників податків України Грігол Катамадзе. Він також послався на дослідження Стенфордського університету, відповідно до якого  громадський транспорт, за умов дотримання нормативів кількості пасажирів, не є ризиковим для поширення хвороби. 

Михайло Непран

Перший віце-президент Торгово-промислової палати України Михайло Непран поцікавився можливістю звільнити підприємців від земельного податку в Києві, оскільки прийняття такого рішення – в компетенції міської ради. «Пропонуємо або повністю звільнити, або 50%, або хоча би надати відстрочку. Наприклад, торговельні центри, які живуть з оренди, закрилися, але в будь-якому випадку у них ідуть експлуатаційні витрати, а доходів немає. Пропоную винести це питання на сесію. Також було би доцільно розглянути адресну допомогу малому і мікробізнесу в Києві, додатково до державної допомоги у 8 тисяч гривень», – запропонував Михайло Непран.

Наталія Петрівська, керівник напрямку адвокації Асоціації рітейлерів України зауважила, що ситуація із транспортом вкрай важка: торгівельні мережі не можуть вчасно та у необхідному обсязі отримати перепустки на транспорт, що призведе до неможливості співробітників дістатись на роботу з понеділка, призведе до лише часткової роботи кас та відповідно скупчення покупців.

Олег Лощилін, голова Всеукраїнського об’єднання спеціалістів безпеки, висловив пропозицію  доповнення порядку видачі спецперепусток на проїзд у громадському транспорті списком професій, критичних для безпеки та безперебійного функціонування об’єктів: охоронців та інженерів з обслуговування систем пожежної безпеки та охорони.

Відповідаючи на питання про доцільність суворих обмежень для закладів торгівлі, Олексій Кулеба звернув увагу на численні порушення карантинного режиму. У свою чергу, представники бізнес-асоціацій висловили думку про надмірність обмежувальних заходів та пропонували альтернативні шляхи запобігання поширенню хвороби. Учасники зустрічі передали представнику КМДА висновки і пропозиції експертів у сфері надання медичної допомоги, спрямовані на збільшення кількості тестувань громадян.

«Обмеження, запроваджені в столиці, б‘ють по тих киянах, хто користується не приватним, а громадським транспортом», – наголосив  виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський. На думку експерта, компенсація  із міського бюджету тим, хто не зможе працювати під час локдауну, є доцільною, а здійснити її можна було би за рахунок продажу частки комунальних підприємств, віддавши ці сфери бізнесу.

Гліб Вишлінський

Олег Гетман , економіст, фахівець Економічної експертної платформи зазначив, що людське життя і здоров’я є найвищою цінністю. Втім падіння економіки через скорочення доходів населення, пов’язані з карантинними обмеженнями для бізнесу, теж мають свою ціну, вимірювану у життях людей.

Олексій Кулеба виявив готовність окремо обговорити можливість надання допомоги малому і мікробізнесу та перегляду обмежувальних заходів. Він також зазначив, що пріоритетом для міста нині є медичні заклади, які надають допомогу хворим на COVID-19. Із міського бюджету здійснюються доплати медичним працівникам. 

«Києву варто активно займатись передачею на аутсорс виконання деяких послуг: транспортних послуг, благоустрою, безпекових, сфери інформаційних технологій тощо. Ми готові надати конкретні пропозиції з цього приводу», – зазначив президент Української федерації індустрії безпеки Анатолій Долинний. 

 

Анатолій Долинний

Перший заступник голови КМДА зауважив, що в місті працює майже 1700 комунальних підприємств, діяльність яких щороку проходить ретельну перевірку, та погодився з пропозицією.

Віктор Валєєв (Асоціація Software Ukraine) поцікавився перспективою державно-приватного партнерства в місті – зокрема, в сфері IT.

Вікторія Черкач

Вікторія Черкач, генеральний директор асоціації імпортерів та дистриб’юторів автокомпонентів, зазначила: «Сфера торгівлі деталями та приладдям до транспортних засобів є одним із основних напрямків забезпечення життєдіяльності населення та не може підпадати під жодні обмеження діяльності. Процес їх реалізації не передбачає скупчення людей у точках продажу. Очевидно, що з точки зору безпеки для життя та здоров’я людей, торгівля автозапчастинами є не менш важливою, аніж торгівля зоотоварами, побутовою хімією та квітами. У перехідний весняний період безперебійна робота магазинів з продажу автокомпонентів має важливе значення. Для безпечного руху на дорогах вкрай важливо, щоб водії мали змогу швидко придбати потрібні для ремонту автозапасні частини».

Представники бізнес-асоціацій також ставили інші запитання, пов‘язані з роботою окремих галузей бізнесу та забезпечення працівників спецперепустками.

Наприкінці зустрічі Олексій Кулеба підкреслив, що місто готове до подальшої співпраці з бізнесом та надавати всебічну підтримку галузі.

За підсумками зустрічі досягнуто домовленості про проведення окремих робочих груп щодо оптимальної моделі обмежувальних заходів, щодо форми та обсягу підтримки бізнесу, який потерпів через запроваджені в столиці карантинні обмеження та щодо організаційних і медичних питань.

 

 

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар