fbpx

Skip links

Представники хіміко-фармацевтичної галузі обговорили антикризові заходи із Головою Податкового Комітету парламенту

Онлайн-конференція за участі Голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, представників підприємств хіміко-фармацевтичної галузі і бізнес-асоціацій, членів Української Ради Бізнесу – відбулася у вівторок, 14 квітня. Конференція була організована в рамках галузевих консультацій для підготовки пропозицій до законопроєкту, спрямованого на підтримку вітчизняного бізнесу після завершення карантину.

Данило Гетманцев

«Такий законопроєкт ми плануємо підготувати до кінця квітня. Зараз тривають консультації з представниками різних галузей. Пропозиції, які ми вже розглядаємо: пільга на ввезення обладнання, яке не виробляється в Україні, і пільга з реінвестування в обладнання, яке використовується в діяльності ключових галузей. Мета – простимулювати вітчизняного виробника. Працюємо на приймання пропозицій, після чого передамо їх до Уряду і продискутуємо з Мінфіном і Мінекономіки», – зазначив Данило Гетманцев.

Представники хімічних і фармацевтичних підприємств наголосили, що в Європі в період пандемії зростає економічний протекціонізм. Підтримка українського виробника повинна стати пріоритетом для Парламенту та Уряду. Варто швидко визначити шляхи заміщення імпортної продукції та сприяти виробництву українських аналогів. 

«Євросоюз ставить головним пріоритетом збереження робочих місць і відновлення малого й середнього бізнесу після пандемії. В ЄС заявляють про перегляд заходів стримування імпорту в бік посилення. В Україні у Мінекономіки є кілька антидемпінгових розслідувань за заявами національного виробника – щодо продукції на загальну суму 900 млн доларів на рік. Це та продукція, яку здатна виробляти наша індустрія. Тому пропоную до законопроєкту закласти в тому числі і заходи для зменшення імпорту – за зразком європейських колег», – вважає Ігор Гольченко, віце-президент Союзу хіміків України.

Також учасники онлайн-конференції висловлювали конкретні пропозиції щодо послаблення податкового навантаження для підприємств галузі.

Керівник Палати податкових консультантів Віталій Смердов, стратегічний партнер УРБ, запропонував продовжити мораторій на планові перевірки підприємств галузі до кінця року і застосовувати знижені розміри штрафів за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних. Також експерт вважає за необхідне запровадити податкові стимули для роботодавця за умови збереження певної кількості робочих місць до кінця року.

За підсумками дискусії учасники домовилися про подальшу системну співпрацю і про те, що представники бізнесу надішлють всі свої пропозиції щодо антикризових заходів Голові Комітету для їх опрацювання та врахування.

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар