fbpx

Skip links

Президент підтримав запровадження податку на виведений капітал

Учасники засідання Національної ради реформ, яке відбулося 30 червня під головуванням Президента України Володимира Зеленського, обговорили першочергові законопроекти щодо реформування галузей економіки – зокрема, реформу митниці та запровадження податку на виведений капітал. Від Української Ради Бізнесу участь у засіданні взяли член Наглядової Ради, виконавчий директор Української асоціації прямого продажу Надія Бедричук.

Відкриваючи засідання, Глава держави оцінив якість і динаміку втілення змін в Україні. За його словами, говорити про ефективність будь-якої реформи можна лише у тому разі, якщо вона є результативною.

«Будь-яка реформа – це перш за все результат. Коли ти йдеш по вулиці й почуваєшся в безпеці. Коли ти приходиш додому, а в кишені є гроші, тобто ти заробляєш. Тому для мене реформи – це можливість», – зазначив Президент.

Учасникам засідання представили попередню версію законопроєкту про податок на виведений капітал. Заміна податку на прибуток податком на виведений капітал – один із ТОП-10 пріоритетів УРБ.

«Будь-яку реформу, якщо ви не готові впроваджувати, – не треба її чіпати. Мені здається, що якщо ми запроваджуємо податок на виведений капітал, то запроваджуйте. Запроваджуйте – і все. Якщо він поліпшує життя людей – треба запроваджувати. Без цих “вправо”, “вліво”, “трішки”, “спробуємо”. Мені так здається», – цитує слова Президента прес-служба голови держави.

Після детального обговорення учасники засідання домовилися продовжити роботу над цим законопроектом для його вдосконалення.

Фото прес-служби Президента України

«Замість податку на прибуток, який абсолютно корупційний, упроваджується податок на виведений капітал – це підтримав президент Зеленський. І він сказав дуже чітко: жодних півзаходів і жодних половинчастих рішень – потрібно допомогти українській економіці”, – сказав на брифінгу після завершення засідання голова виконкому Національної ради реформ Міхеіл Саакашвілі.

Після кількагодинного засідання Національна рада реформ сформулювала п’ять доручень: з питань реформи митниці, заміни податку на прибуток на податок на виведений капітал, розширення бази угод зі слідством, сфери юриспруденції та медицини. У Нацраді реформ зазначають, що рішення повинні також підтримати у Кабміні та Верховній Раді.

«У складні часи бізнес очікує на підтримку держави – якщо не прямими субсидіями, то наданням можливостей для відновлення ділової активності. Такі можливості для бізнесу забезпечать реформи – запровадження податку на виведений капітал, спрощення митного оформлення, дерегуляція, відкриті процедури під час реалізації державного майна. Сьогодні на Національній раді реформ Президент продемонстрував готовність такі реформи запроваджувати, при цьому наголосив на тому, що ідей багато, але завжди слід визначити відповідального за результат та окреслити час на реалізацію проектів», – відзначила Надія Бедричук.

«Очевидно, що реформи будуть форсувати, адже альтернативи немає – падіння доходів від підприємницької діяльності в період пандемії ставить під загрозу виконання бюджету. Потрібно підтримати бізнес – і тоді його розвиток підтримає економічне зростання України», – підсумувала член Наглядової Ради УРБ.

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар