fbpx

Skip links

Реформа податкової системи: думка бізнесу та законодавчої влади

Податкові реформи стали головною темою обговорення під час круглого столу за участі Голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, представників бізнесу та експертів із питань податкової політики. Засідання відбулося 27 вересня в Києві.  

Учасники дискусії порушили питання про можливу модель поступового зниження навантаження на фонд оплати праці; про модифікацію податку на землю, збільшення його частки в бюджеті; про оптимальну модель податку на виведений капітал та можливі терміни реалізації цієї реформи.

Данило Гетманцев повідомив, що очолюваний ним комітет відкритий для співпраці; щодо проектів, які перебувають на розгляді у комітеті, постійно проходять засідання робочих груп. Бізнес та експерти можуть брати участь у них та доопрацьовувати проекти разом із народними депутатами. «Мала податкова реформа, яка планується з 2021 року, включатиме реформу оподаткування податку на доходи фізичних осіб і єдиного соціального внеску; будуть змінені місцеві податки, оподатковуватися будуть не площі, а вартість нерухомості. ПДВ буде приведений у відповідність до директив ЄС» – зазначив голова комітету.

Президент Асоціації платників податків України, член Наглядової ради Української Ради Бізнесу Григол Катамадзе повідомив, що ключовими пріоритетами ліберальної податкової реформи український бізнес, який об’єднався у широку коаліцію з 80 асоціацій, бачить у заміні дискреційного податку на прибуток  податком на виведений капітал, а також у зниженні навантаження на фонд оп­­лати праці. Все це має бути компенсовано за рахунок модифікації податку на нерухомість та скорочення неефективних видатків бюджету.

Перший віце-президент Торгівельно-промислової палати України (ТППУ) Михайло Непран висловив сподівання на конструктивну співпрацю з комітетом. У ТППУ є фахівці із досвідом, готові долучитися та допомогати в роботі над законопроектами, додав перший віце-президент.

Ліберальну податкову реформу варто починати із заходів, які зменшують дискрецію та корупційні можливості, зі зниження найбільш шкідливих прямих податків та заміни їх менш шкідливими, із інституційної реформи податкової та митної служби, переконаний старший економіст CASE-Ukraine Володимир Дубровський. Він запропонував обговорити окремо ідеологію реформи і після цього напрацьовувати проекти.

Коментуючи висловлені пропозиції, Данило Гетманцев зазначив, що загалом у парламенті є підтримка переходу до оподаткування виведеного капіталу. Необхідно тільки ретельно вивчити досвід сусідніх країн, врахувати всі недоліки та напрацювати на весну оптимальну для України модель. Щодо зниження навантаження на фонд оплати праці – також є підтримка такого напрямку, необхідно знайти відповідні компенсатори та напрацювати збалансовану концепцію, додав голова комітету.

         За підсумками круглого столу учасники дискусії дійшли згоди по більшості питань, які обговорювались, та запланували подальшу системну співпрацю у робочих групах парламентського комітету з обговорення і доопрацювання нормативно-правових актів.

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар