fbpx

Skip links

Реформу митниці вітаємо, чекаємо на реформування податкової служби й органів ринкового нагляду

Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт №2318-1 про перехід Державної митної служби у формат єдиної юридичної особи. Як повідомив на своїй сторінці у Фейсбуку голова ДМС Максим Нефьодов, новий закон матиме такі наслідки:

⭐️ зміни для правильного делегування повноважень

⭐️ можливість створювати митниці не як юрособи

⭐️ переведення митників на контракти

⭐️ відкриття знеособленої митної інформації

⭐️ можливість автоматизації митного оформлення

⭐️ кращі можливості для автоматизованого ризик-менеджменту

⭐️ масові зміни термінології на «митні органи»

⭐️ посилення можливостей боротьби із поштовою контрабандою

Прийняття законопроєкту прокоментував член Наглядової Ради Української Ради Бізнесу, генеральний директор Асоціації «Підприємств інформаційних технологій України» Юрій Пероганич:

«Білий бізнес, який подає до митного оформлення всі товари та сплачує податки з їх справжньої вартості, позитивно оцінює реформу. Це і зменшення впливу регіональних еліт на формування кадрового складу, і сутєєве підняття заробітної плати, яке повинне забезпечити гідні умови життя митників, це і можливість доступу до знеособленої інформації про митну вартість конкретних експортно-імпортних операцій.

Сьогодні безподатковий імпорт – як нелегальний, чи по-простому – «контрабанда», так і легальний (прикордонна торгівля, посилки) – не лише створює нерівні умови для імпортерів і зменшує надходження до суспільного гаманця, але й заважає розвитку промисловості. Отримуючи відшкодування ПДВ в своїй країні та завозячи товари в Украну без ПДВ, іноземний виробник отримує преференцію, спотворюючи конкуренцію з вітчизняними виробниками, в ціні товарів яких ПДВ присутній. Подолати безподатковий імпорт можна буде лише тоді, коли будуть прийняті закони, які унеможливлять нелегальну торгівлю товарами, ввезеними без сплати податків. Тобто реформу митниці треба робити лише в комплексі з реформуванням податкової служби і органів ринкового нагляду».

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар