fbpx

Skip links

Тарифи, черги, аукціони. Агровиробники обговорили з керівництвом «Укрзалізниці» проблемні питання та подальшу співпрацю

Представники агропереробних підприємств і асоціацій, які є членами Української Ради Бізнесу, взяли учать в онлайн-зустрічі з Першою віцепрем’єр-міністеркою України – Міністеркою економіки України Юлією Свириденко, головою Комітету з питань податків, фінансів і банківської діяльності Верховної Ради Данилом Гетманцевим і головою правління АТ «Укрзалізниця» Олександром Камишиним.

Під час зустрічі агровиробники порушили деякі проблемні питання, зокрема, щодо можливості розробки «Укрзалізницею» механізму квотування доступу експортної продукції до її послуг. Це, на думку аграріїв, могло б посилити експортні можливості галузі.

Також було порушено питання затримок на державному кордоні вагонів, якими експортуються продукція агропідприємств. Зокрема, на цій проблемі акцентували увагу голова правління асоціації «Укрцукор» Назар Михайловін і представник підприємства «Градолія» Вікторія Фесенко.

Генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Роман Сластьон зазначив, що співпраця агропідприємств із «Укрзалізницею» суттєво покращилася в останні кілька місяців, і подякував керівництву УЗ за виконану роботу. Зокрема, за його словами, значно зменшилися черги на кордоні та підвищилася якість роботи з узгодження заявок на перевезення.

«Один з найважливіших моментів – це зниження ставки на використання вагонівзерновозів через аукціони. Завдяки зміні підходів до аукціонів, завдяки тому, що була прийнята наша пропозиція та пропозиція інших агарних асоціацій, вдалося знизити цю ставку. Ще є над чим працювати, щоб налагодити остаточно механізм проведення аукціонів. Практика показала, що вони мають працювати і надалі та збалансовувати інтереси трейдерів і виробників», – підкреслив він.

Також представники галузі підтримали реформи з уніфікації вартості по тарифних класах, ініційовані «Укрзалізницею».

Голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишин відповів на всі питання, підтримав пропозиції бізнесу і за підсумками дискусії учасники домовились про щотижневі наради бізнесу з Укрзалізницею.

Голова Комітету з питань податків, фінансів і банківської діяльності Верховної Ради Данило Гетманцев зазначив, що приємно здивований якістю діалогу представників бізнесу та національного перевізника, високою оцінкою реформи тарифоутворення з боку бізнесу та глибиною розуміння керівництвом УЗ проблем галузі, а також швидкістю їх вирішення попри війну.

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар