fbpx

Skip links

У Херсоні презентували ТОП-10 пріоритетів українського бізнесу

24 липня цього року, в конференц-залі готелю «Optima Херсон» (м. Херсон) Асоціація платників податків України, член Української Ради Бізнесу, спільно з Територіальним відділення ВГО АППУ у Херсонській області провели Круглий стіл з представниками органів виконавчої влади та українського бізнесу з питань обговорення ТОП10 бізнесу, Концепції єдиного системного документу — проекту Податкового кодексу Розвитку та Концепції Доктрини економічної безпеки України.

Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе презентував Концепцію єдиного системного документу — Податкового кодексу Розвитку. Зокрема, зупинився на ТОП — 10 пріоритетів українського бізнесу, розроблених Українською Радою Бізнесу, Спілкою Українських Підприємців, Фондом та регіональними асоціаціями.

Серед ТОП-10 пріоритетів виділив найважливіші інституційні зміни — зокрема, ліквідація податкової міліції та інших економічних підрозділів у правоохоронних органах, створення Єдиної аналітичної Служби з розслідування економічних злочинів, заміна податку на прибуток підприємств податком на виведений капітал, зниження податкового навантаження на фонд оплати праці, оновлення Податкового Кодексу, лібералізація трудового законодавства тощо.

Він наголосив, що Концепція єдиного системного документу – Податкового кодексу Розвитку напрацьована 76 бізнес-асоціаціями малого і середнього бізнесу та аналітичними центрами, що прагнуть створення сприятливих правових та економічних умов для суб’єктів господарювання через податкові механізми для поліпшення економічного стану нашої держави, і думка бізнесу є дуже важливою.

Також Президент АППУ Грігол Катамадзе представив Доктрину економічної безпеки України, яка містить пропозиції з реагування на основні економічні загрози — від викривлення конкуренції до світової економічної кризи.

Він зауважив, що концепція Доктрини економічної безпеки України розроблена авторським колективом експертів аналітичних центрів: Інститутом соціально-економічної трансформації, Українським інститутом майбутнього та Центром соціально-економічних досліджень CASE України. Серед рекомендацій Доктрини міститься ряд інституційних реформ – це не просто розділення ДФС, а системні зміни, які потрібні в податковій та митній сферах, оновлення податкового та митного законодавства тощо.

Олег Гетман, фахівець Економічної експертної платформи у своєму виступі акцентував увагу на тому, що Податковий кодекс Розвитку є фіскально-відповідальний. Його новації мають всі необхідні розрахунки щодо їх впливу на Державний бюджет держави. Такі розрахунки напрацьовані кращими економістами провідних аналітичних Центрів, зокрема, фахівцями САSЕ Ukraine, Інститутом соціально-економічної трансформації.

Позитивні для бізнесу новації Податкового кодексу Розвитку, такі як запровадження податку на виведений капітал та зниження податкового навантаження на фонд оплати праці, компенсуються за рахунок заходів по офшоризації, детінізації економіки, покращення адміністрування податків та зборів, зміни моделі оподаткування плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а також зниження неефективних видатків загальнодержавного бюджету.

За підсумками зустрічі учасники підтримали абсолютну більшість запропонованих новацій та домовились про співпрацю для подальшої адвокації оговорених важливих змін.

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар