fbpx

Skip links

У регіонах підтримують інституційні зміни, запропоновані Українською Радою Бізнесу

Обговорення проекту Податкового Кодексу Розвитку, концепції Доктрини економічної безпеки та ТОП-10 пріоритетів розвитку українського бізнесу відбулося під час регіональних форумів за участі членів Української Ради Бізнесу. Організаторами заходів, які пройшли 12 і 13 вересня у Львові та Рівному, виступила Асоціація платників податків України. Участь у дискусіях взяли президент Асоціації платників податків України, член Наглядової Ради Української Ради Бізнесу Грігол Катамадзе, генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко, координатор економічних груп Економічної експертної платформи Олег Гетман, представник УРБ Наталія Євченко, представники місцевої влади, бізнесу, громадських організацій, експерти.

Серед ТОП – 10 пріоритетів розвитку українського бізнесу Президент Асоціації Грігол Катамадзе виділив найважливіші інституційні зміни: зокрема, ліквідація податкової міліції та інших економічних підрозділів у правоохоронних органах, створення Єдиної аналітичної Служби фінансових розслідувань, заміна податку на прибуток підприємств податком на виведений капітал, зниження податкового навантаження на фонд оплати праці, лібералізація трудового законодавства тощо.

Грігол Катамадзе нагадав, що Українська Рада Бізнесу підписала Меморандуми про співпрацю з партією «Слуга народу» та партією «Голос», і всі ці пріоритети містяться у ньому. Учасники заходів обговорили всі пріоритети бізнесу та підтримали абсолютну більшість завдань.

«За підсумками круглого столу маємо повну підтримку учасників круглого столу напрацьованих ключових пріоритетів, викладених у Податковому Кодексі Розвитку», – зазначив член Наглядової Ради УРБ Олег Гетман. За його словами, знайшли підтримку учасників такі позиції, закладені до Податкового Кодексу Розвитку, як:

  • зниження навантаження на фонд оплати праці до 20% сумарно протягом трьох років;
  • перехід від податку на прибуток до оподаткування виведеного капіталу;
  • заходи з деофшоризації економіки;
  • ліквідація Податкової міліції та інших економічних підрозділів та створення єдиного органу по розслідуванню економічних злочинів (проект №1208);
  • запровадження цифрових РРО та стимулювання покупця отримувати фіскальний чек (проект 1053-1);
  • модифікація податку на землю та нерухоме майно.

Президент АППУ поінформував присутніх, що асоціація надіслала лист Голові Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данилу Гетманцеву, де йдеться про непідтримку норм щодо розширення з 2021 року фіскалізації розрахункових операцій для платників єдиного податку 2-3 груп спрощеної системи оподаткування, «оскільки зазначені нововведення без радикальних заходів масової експлуатації програмного РРО можуть зашкодити малому та мікро- бізнесу та мати негативний соціальний ефект».

За підсумками обговорення в Рівному ухвалено резолюцію, в якій, зокрема, йдеться про те, що часті зміни податкового законодавства негативно впливають на бізнес-клімат в Україні. Тому у разі прийняття нового Податкового кодексу варто передбачити мораторій на законодавчі податкові зміни протягом трьох років. Також підприємці й експерти наголошують: для проведення реальної інституційної реформи ДПС і митниці необхідно включити представників бізнес-асоціацій до складу робочих груп із реформування цих органів.

«Одним із основних напрямів подальшого реформування податкової системи має бути усунення суб‘єктивізму при здійсненні податкового контролю. А це передбачає створення інструментів страхування ризиків через відшкодування збитків підприємству, претензії до якого з боку ДПС були доведені судом як необгрунтовані; заміна кримінальної відповідальності за незначні порушення податкового законодавства адміністративною з компенсацією заподіяної шкоди та сплатою адміністративних штрафів… Тому учасники форуму підтримують норми законопроекту про відповідальність силовиків за неравомірний тиск на бізнес», – зазначається в резолюції.

Учасники форуму заявили про підтримку запропонованого Українською Радою Бізнесу нового підходу до системи оподаткування, покращення адміністрування та спрощення умов ведення бізнесу для чесних підприємців, комплексне зменшення податкового навантаження на фонд оплати праці, що дасть можливість раз і назавжди закрити тему видачі заплати «в конвертах».

«За останні два місяці ми вже провели круглі столи в 10 областях України за участі великого представництва українського бізнесу, нових керівників обласних державних адміністрацій, представників наукових кіл областей і місцевих еліт. Що дуже важливо: незважаючи на гострі дискусії в процесі обговорення низки законопроектів, які розглядаються зараз у парламенті, особисто мене підсумки цих дискусій задовільняють. Всі дійшли консенсусу, що ми – бізнес і влада – є однодумцями у питаннях негайного реформування країни», – підкреслив Грігол Катамадзе в коментарі для УРБ.

 

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар