fbpx

Skip links

Український бізнес підтримує реформу містобудування і закликає якнайшвидше ухвалити законопроєкт №5655 (звернення)

Прем’єр міністру України Шмигалю Д.А.

Першій віцепрем’єр-міністерці -Міністерці економіки України Свириденко Ю.А.

Голові Верховної Ради України Стефанчуку Р.О.

Члени Коаліції Українська Рада Бізнесу, до складу якої входять 104 бізнес-асоціації різних галузей економіки, висловлюють вам свою повагу і звертаються з таким:

Багато років бізнес різних галузей економіки стикається з системною корупцією та бюрократією при роботі із дозвільною документацією при будівництві.

Незалежні аналітичні центри та правоохоронці також вважають дозвільну діяльність у сфері будівництва одним із основних джерел корупції. Система державного архітектурно-будівельного контролю в Україні була і залишається однією з найбільш корумпованих сфер.

Тому назріла потреба суттєвого реформування та перезавантаження системи містобудівного контролю та нагляду.

Фахівці Української Ради Бізнесу детально проаналізували проєкт закону №5655 та зазначають, що він створить підґрунтя для усунення корупційних ризиків у сфері містобудівної діяльності, сприятиме покращенню інвестиційного клімату та вплине на розвиток будівництва в цілому. Світовий досвід демонструє, що немає ліпшого способу боротьби з корупцією – ніж створення конкурентного прозорого ринкового середовища, розумна регуляція та автоматизація надання послуг у відповідній сфері. Тому важливим аспектом реформування містобудівної сфери прийняття зазначеного проєкту Закону. Переведення всіх процесів в електронну систему та запровадження автоматичного надання дозволів, сертифікатів та інших документів через цю систему – це те, чого роками чекав український бізнес.

Також ця реформа передбачає децентралізацію владних повноважень і розподіл функцій контролю та нагляду; позбавлення органів місцевого самоврядування дозвільних функцій та збільшення їхніх повноважень щодо незаконних забудов; підвищення відповідальності учасників будівельного процесу тощо. Реалізація цього проєкту забезпечить зниження корупційних ризиків при наданні адміністративних послуг, забезпечить побудову прозорої та ефективної системи містобудівного контролю і нагляду, запровадить принцип альтернативності вибору органу з містобудівного контролю.

Український бізнес закликає Кабінет міністрів та український Парламент у цей складний воєнний час не зволікати із прийняттям важливих для країни системних рішень та до кінця 2022 року прийняти проєкт №5655 у другому читанні, позбавити бізнес зарегульованості та корупційності при контролі будівництва.  

З повагою

Бізнес-асоціації

Члени Української Ради Бізнесу