fbpx

Skip links

Відкритий лист УРБ щодо блокування податкових накладних

Прем’єр-міністру України

Гройсману В. Б.

Міністру фінансів України 

Данилюку О. О.

 

Голові Комітету Верховної Ради України

з питань податкової та митної політики

Южаніній Н.П.

В.о. Голови Державної фіскальної служби України

Продану М. В.

Шановні представники влади!

 

Користуючись нагодою, ми, представники Української Ради Бізнесу, до складу якої входять 63-и бізнес-асоціації, висловлюємо Вам запевнення у високій повазі та дякуємо за зусилля, які Ви прикладаєте по впровадженню вкрай необхідних реформ для України, спрямовуєте роботу відповідних відомств на усунення таких негативних явищ, як мінімізація податкових платежів через формування «фіктивного» податкового кредиту з подальшим перекладанням відповідальності за несплату податків на сумлінних контрагентів.

Слід зазначити: члени наших асоціацій підтверджують, що в даний час відшкодування ПДВздійснюється автоматично у встановлені терміни, прозоро, відкрито, рівноправно для всього бізнесу, із можливістювідслідковувати весь процес, що є безперечним досягненням Уряду та Парламенту.

Система СМКОР (далі – Система), яка працювала з липня по грудень 2017 року, мала ряд суттєвих недоліків, зокрема, не враховувала специфіку окремих галузей економіки та наявність передплат, не передбачала ефективного механізму розблокування податкових накладних, а в окремих випадках – «паралізовувала» ведення повноцінної господарської діяльності підприємств або спричиняла повне її припинення.

Ми переконані, що порядок зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування стосується всіх платників податку на додану вартість, а проект такого порядку безпосередньо зачіпає права та обов’язки громадян та безперечно має суспільне значення.

Відповідно до п. 7 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 07.12.2017 р. № 2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» Кабінет Міністрів України до 1 березня 2018 року повинен визначити порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України

У зв’язку з цим ми наполягаємо, щоб підготовка акту Кабінету Міністрів України щодо порядку зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних згідно з пунктом 201.16 статті 201 Податкового кодексу України відбувалась прозоро, відкрито, з залученням громадськості, експертів та представників бізнес-спільноти.

На нашу думку необхідно змінити концепцію роботи Системи, доопрацьовавши Критерії оцінки ступеня ризиків достатніх для зупинення реєстрації податкових накладних в ЄРПН, що дасть можливість звести до мінімуму блокування податкових накладних реального бізнесу.

Критерії визначення ризиковості операцій згідно з новою редакцією Постанови повинні забезпечити безперешкодну реєстрацію податкових накладних чесному бізнесу та блокування схемного кредиту, а головне в жодному разі не повинно бути можливості «ручного втручання» в Систему.

Для цього пропонуємо:

– створити інклюзивну робочу групу, до якої залучити представників усіх бізнес-асоціацій;

– зобов’язати ДФС України невідкладно відібрати окремо в кожній галузі по декілька конкретних підприємств по категоріях платників податків (малі, середні, великі), яким Система постійно блокувала податкові накладні (реальному бізнесу) та доручити робочій групі розглянути і проаналізувати проблему кожної галузі з урахуванням категорії платників;

– проводити відкриті засідання робочої групи не рідше як два рази на місяць за участю ЗМІ для обговорення напрацювань проекту Порядку реєстрації податкових накладних.

Також необхідно вирішити питання щодо тих накладних, які були заблоковані у період до 01.01.2018 року та на цей час не розблоковані. Для цього, на нашу думку, необхідно терміново застосувати процедуру повторного розгляду документів цих компаній Комісією та у найкоротші терміни розблокувати накладні законослухняного бізнесу.

Ми вважаємо, що вирішення проблеми можливе лише за конструктивної співпраці представників Міністерства фінансів України, ДФС України, народних депутатів, провідних бізнес-асоціацій.

Поліпшення підприємницького клімату в Україні та надійні партнерські відносини між владою і бізнесом можливі за умови, що кожна із сторін усвідомить наявність відповідальності за вчинені порушення: платник податку за невиконання свого обов’язку із сплати податків, а контролюючі органи – за вчинені неправомірні дії.

Ми, як представники громадянського суспільства та реального сектору економіки, заявляємо про свою готовність до конструктивної співпраці та участі у роботі.

 

З повагою

Члени Української Ради Бізнесу

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар