fbpx

Skip links

Війна – час для змін правил гри: на Волині презентували агрокластер і підтримали розвиток кластерів в цілому

За партнерської підтримки Української Ради Бізнесу наприкінці січня у Ковелі відбувся регіональний економічний форум «Кластерний розвиток Волині», який напрацював низку рекомендацій для виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо кластеризації виробничих систем регіону.

Організаторами заходу стали Агенція регіонального розвитку Волині, HOVERLA / проєкт USAID в Україні, Шацька селищна рада, Ковельська райдержадміністрація, Ковельська районна рада.  УРБ і  Український кластерний альянс виступили партнерами заходу.

Ініціатори проекту Агенція регіонального розвитку та Шацька селищна рада запропонували нову економічну модель для області, яка може стати пілотним проектом з подальшим масштабуванням на всю країну. Йдеться про агрокластер «Західне Полісся» для 14 громад Ковельщини.

Як зазначати учасники форуму, в умовах війни, коли на державному рівні недостатньо уваги приділяється малому бізнесу, регіони повинні самі ініціювати пілотні проекти для забезпечення участі регіонального бізнесу у майбутній  відбудові  країни і відродженні економіки. 

Крім того, бізнес на місцях повинен активніше лобіювати свої інтереси на законодавчому рівні.

За словами президента Української федерації індустрії безпеки, член Української Ради Бізнесу Анатолія Долинного, одним з пріоритетів бізнесу є удосконалення механізму державно-приватного партнерства (ДПП). Йдеться про законопроект №7508 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення механізму залучення приватних інвестицій з використанням механізму державно-приватного партнерства для пришвидшення відновлення зруйнованих війною об’єктів та будівництва нових об’єктів, пов’язаних з післявоєнною перебудовою економіки України», який депутати схвалили за основу у жовтні 2022 року.

«Основна мета ухвалення цих змін – спрощення процедури підготовки та реалізації проектів ДПП для відбудови зруйнованих війною об’єктів інфраструктури та побудови нових об’єктів, пов’язаних з поствоєнною перебудовою економіки», – підкреслив Анатолій Долинний .

За його словами, законопроект передбачає: 

• впровадження електронної системи закупівель для проектів ДПП за стандартами ЄС; 

• повноцінне впровадження типу проектів ДПП, заснованих на платежах з бюджету, де держава не передає інвестору ризик попиту, а по-суті оплачує «інфраструктуру в розстрочку» для післявоєнного відновлення України; 

• спрощення процедури підготовки проектів ДПП, що стосуватимуться відновлення інфраструктури у післявоєнний період, проектів нового будівництва, що пов’язані з пост-воєнною перебудовою економіки, а також «малих» проектів до 5,3 млн євро; 

• спрощення загальної процедури підготовки проектів ДПП на державному та місцевому рівнях.

Зміни до закону дозволять розробляти невеликі проекти, до 5,3 млн євро; без підготовки ТЕО та аналізу ефективності, у тому числі для об’єктів, включених до Переліку об’єктів відновлення. 

«Передача повноважень щодо прийняття більшості управлінських рішень на рівень виконкому органів місцевого самоврядування – міської  чи обласної ради, які одним рішенням затверджуватимуть список проектів ДПП і уповноважують відповідну посадову особу на підписання договорів, створює можливість участі кластерів у розробленні таких проєктів на місцевому і регіональному рівнях», – зазначив Анатолій Долинний .

За результатами форуму учасники дійшли спільної думки по всіх обговорених питаннях і схвалили резолюцію, якою затверджено дорожню карту розвитку кластерів в регіоні.

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар