fbpx

Skip links

Бізнес-асоціації закликають перезапустити реформу митниці

Президенту України
Зеленському В.О,

Прем’єр Міністру України
Шмигалю Д.А.

Члени Української Ради Бізнесу, до складу якої входить 90 бізнес-асоціацій, звертаються до Президента України та Прем’єр-міністра із наступним:
Законом 440-IX від 14.01.2020 року (проєкт №2318-1) було внесено зміни до законодавства у частині удосконалення структури управління у сфері державної митної та податкової політики з урахуванням утворення Державної митної та Державної податкової служб, запроваджується новий формат їх діяльності як єдиних юридичних осіб, у зв’язку з чим їхні територіальні органи здійснюватимуть діяльність не як юридичні особи публічного права, а як відокремлені підрозділи.


Також було напрацьовано комплексний план реформи податкових та митних органів, який затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів №542-р. Наприкінці 2019 року реформи ДПС та Держмитслужби почали розгортатись згідно з планом: зокрема, у Державній митній службі України було проведено кадрові ротації керівників митниць – керівний склад було оновлено на 50%. Проте на початку 2020 року нових керівників ДПС та Держмитслужби було несподівано звільнено, і реформи загальмували.

На цей час у реформуванні та діяльності ДПС ми спостерігаємо суттєвий прогрес: згідно з останньою статистикою, збори по ПДВ зросли на 40% (6 місяців 2020 року до 6 місяців 2019 року), в цілому по загальному фонду державного бюджету спостерігається перевиконання за січень-серпень на суму 14.6 млрд грн, а представники роздрібних ринків відзначають скорочення частки тіньового сектора.


Водночас у реформуванні та діяльності Держмитслужби представники бізнесу та експерти ринку позитивних тенденцій не спостерігають – тільки зміни одних т.в.о на інших.

На засіданні Національної ради реформ 30 червня 2020 року, у якому взяли участь представники всіх гілок влади, було погоджено концепцію реформування митниці. Створення мережі «відкритих митних просторів», підвищення зарплат митників, модернізація інфраструктури митниць, автоматизація та діджиталізація митної системи – все це передбачено концепцією. Згідно з документом, митниця має відійти від бюрократичних процедур і стати зручним сервісом для бізнесу. Реформа передбачає посилення відповідальності за порушення митних правил та уніфікацію митних ставок.

Для реалізації концепції Офісом простих рішень були напрацьовані та надіслані до Офісу Президента і КМУ відповідні проекти нормативно-правових актів. З того часу минуло вже більше місяця. Тисячі підприємств України, які ведуть зовнішньоекономічну діяльність, із нетерпінням чекають на прийняття необхідних НПА. Відсутність якісної реформованої митної служби роками спотворює конкуренцію та призводить до недоотримання державним бюджетом, згідно з розрахунками аналітичних центрів, суми від 60 до 90 млрд гривень щороку.

Виходячи з викладеного вище, звертаємось до Президента України та Прем’єр-міністра України із закликом щодо необхідності термінового прийняття відповідних документів та завершення реформи митної служби.

З повагою,

Бізнес-асоціації

члени Української Ради Бізнесу

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар