fbpx

Skip links

Лідери президентських перегонів підтримали ТОП-10 ініціатив бізнесу під час форуму «Відповідальний діалог бізнесу та політиків»

Національна бізнес-коаліція обговорила з кандидатами у Президенти топ-10 пріоритетів бізнесу та отримала публічну підтримку більшості із запропонованих ініціатив.

73 бізнес-асоціації та 35 тис. підприємств об’єдналися та визначили єдиний порядок денний бізнесу, спрямований на покращення бізнес-клімату в країні, детінізацію і зростання економіки, створення прозорих та рівних умов ведення бізнесу.

«Що сприятливіший бізнес-клімат в країні, то активніше розвивається сам бізнес і держава. Адже бізнес приносить прибуток не лише власникам, але і доходи державі. Сформовані ТОП-10 пріоритетів – це той порядок, над реалізацією якої бізнес спільнота працює останні 3 роки. Сьогодні ми її обговорили і пропонуємо пріоритети тих, хто платить податки і формує державний бюджет, зробити економічними пріоритетами Президента і всіх політичних партій. І далі разом працювати над їх реалізацією в Уряді і Парламенті», – зазначила генеральний директор Асоціації “Українські імпортери побутової електроніки”, член Наглядової Ради Української Ради Бізнесу (УРБ) Софія Арасланова.

Кандидати на пост президента України та їх уповноважені представники підтвердили свою підтримку ТОП-10 пріоритетів бізнесу і вже внесли деякі пункти повністю, а деякі частково – до своїх передвиборчих програм.

«Бізнес спільнота має набути суб’єктності у визначенні порядку денного економічної політики країни. Жодна ініціатива, яка була висунута, не залишилася поза увагою. Найбільшим кроком для бізнесу стало зменшення податкового навантаження на фонд заробітної плати. Зменшення ставки з 44% до 22% – дало можливість бізнесу, який може вийти з тіні в межах своєї рентабельності, працювати прозоро. Такі кроки треба робити і з загальним навантаженням на фонд заробітної плати. Щоб і ЄСВ, і податки на доходи фізосіб складали не більше 25%. Також пріоритетним є запровадження податку на виведений капітал. Зокрема, ми продовжимо переговори з МВФ щодо розгляду узгодженого тексту законопроекту про податок на виведений капітал. Проект вже зареєстрований і визначений, як невідкладний», – зазначила уповноважений представник кандидата в Президента України Петра Порошенка Ніна Южаніна.

Представник партії «Батьківщина», Віталій Ломакович підкреслив, що Юлія Тимошенко публічно підтримала заміну податку на прибуток податком на виведений капітал. Пріоритетним напрямком визначена також підтримка  спрощеної системи оподаткування.

«В нашій програмі вже закладена  відміна 37 квазі-податків, які створюють додатковий тиск на середній та малий бізнес і при цьому приносять в бюджет менше 0,5% ВВП. Також має бути спрощена й оптимізована система адміністрування податків.  Важливим напрямком є зниження тиску на бізнес перевірками, обшуками і вилученнями документів. Якщо реформувати лише цей сегмент, тобто забрати функції в п’яти силових відомств і створити  одну нову чи делегувати цю функцію одному з п’яти структур, то бізнес однозначно відчує реальне полегшення», – переконаний Віталій Ломакович.

«Ліквідація податкової міліції та інших економічних підрозділів правоохоронних органів відображена в політичній програмі, як одна з пріоритетних і буде виконана. Функцій розслідування економічних злочинів проти держави мають бути позбавленні, як Служба безпеки України, так  і Національна поліція», –  підкреслив уповноважений кандидат в Президенти України Володимира Зеленського Олександр Данилюк.

За словами Андрія Садового, важливим напрямком реформування є розділення митної та податкової служб.

«Не повинно бути бермудського трикутника на кордоні. Однозначно потрібно ліквідувати всі ті підрозділи, які тиснуть на  бізнес. Має бути одна фіскальна служба, яка буде оперувати податками. Має бути політична воля дати лад цій ситуації. Сьогодні податкова, як і поліція та СБУ й прокуратура – це репресивні органи, які заганяють бізнес», – відзначив Садовий.

Кандидат в Президенти Анатолій Гриценко підкреслив важливість визначених ТОП-10 пріоритетів бізнесу і  звернув особливу увагу на необхідність проведення реформи трудового права, заснованого на свободі трудового договору, спрощення формальностей і зменшення штрафних санкцій.

«Я за те, щоб трудові відносини були внормовані згідно з сучасними реаліями, приведені до рівня світових тенденцій, зі збереженням базових прав людини. Ми повинні відкрити можливості для бізнесу і для людей. Реформа трудового права буде. Ми вже затрималися з нею на 20 років, якщо не більше», – заявив Гриценко.

Представники бізнес-спільноти переконані, що визначені пріоритети порядку денного бізнесу дадуть поштовх розвитку економіки і повинні стати основою для роботи майбутнього Президента і нового парламенту.

«Ключове завдання у тому, щоб політики реально почали підтримувати більшість з цих ініціатив і були готові з нами співпрацювати й прислухатися до наших зауважень. Бізнес об’єднався і готовий йти на діалог з владою. Зокрема, вже 11 кандидатів в президенти підтримують податок на виведений капітал. У 4-х кандидатів вже є пункт у програмі про зниження податкового навантаження на фонд оплати праці. Лідери рейтингів сьогодні теж висловилися про підтримку майже усіх пріоритетів. Тож ми  працюватимемо над тим, щоб ці ініціативи були втілені в життя під час каденції нової влади», – підкреслила в.о. виконавчого директора Спілки українських підприємців (СУП) Тетяна Паламарчук.

Форум “Відповідальний діалог бізнесу і політиків” ініційований Національною бізнес-коаліцією, яка об’єднала 73 бізнес-асоціації та 35 тисяч підприємств з різних галузей. Мета коаліції – створити порядок денний для кандидатів на посаду президента України і для всіх політичних сил, які братимуть участь в наступних парламентських виборах. Ініціатори коаліції – Українська рада бізнесу та Спілка українських підприємців. Партнер – Національна платформа МСБ.

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар