fbpx

Skip links

Плани та організацію робіт на 2018 рік обговорили на зборах Координаційної Ради Української Ради Бізнесу

22 лютого відбулися збори Координаційної Ради Української Ради Бізнесу (Загальні Збори), де представники бізнес-асоціацій працювали над ревізією поточних планів, корегуванням задач та планувнням діяльності  на 2018 рік.
Важливу увагу участники Зборів приділили питанню експертизи поточних законодавчих ініціатив, які мають пожвавити реформи. УРБ має «білий список» законопроектів до підтримки, до якого участники об’єднання пропонують нові ініціативи та актуалізують пріоритети.

«Практично у кожного учасника Ради є ідеї щодо реформ, – заявив Анатолій Долинний, президент Української Федерації Індустрії Безпеки, – але ми маємо готувати якісні ініціативи, які підтримуватимуться законодавцем”. Для цього він нагадав учасникам існуючу процедуру внесення проектів до «білого списоку» УРБ. Згідно з нею дві та більше асоціації ініціюють проект, незалежні аналітичні центри-партнери УРБ дають оцінку проекту, і секретаріат розсилає на усіх членів УРБ документи ініціативи включно з аналітикою та пропонує обговорення. Після цього ініціатива голосується згідно процедур Ради Бізнесу.

Обговорюючи питання по суті, Олександр Громико, голова Української асоціації виробників, ініціатор поданння до «білого списку» УРБ законопроекту 3112-1 (Новий Виборчий кодекс), що був прийнятий ВРУ у першому читанні, запропонував підтримати його ініціативу та внести проект до «білого списку УРБ». Андрій Панасюк, Асоціація «Українські технології товарно-грошового обігу» відзначив, що це важливі зміни, що дадуть нову якість майбутній владі, з якою УРБ буде співпрацювати за півтора роки, тому важливо уважно розглянути новий законопроект та підтримати концептуально. Ярослав Романчук, керівник Асоціації українського бізнесу в Польщі, запропонував обмежитись підтримкою ідеі прийняття нового Виборчого кодексу (створити нове виборче законодавство). У підсумку учасники дискусії вирішили  визначити проект як позитивний та рекомендувати погодити його до «білого списку» УРБ згідно процедури електронного голосування.

Галина Трет’якова (Українська Федерація Убезпечення), запропонувала членам УРБ об’єднати зусилля в проектній групі щодо пенсійної реформи та оподаткування фізичних осіб. А Надія Бедричук (Українська Асоціація Прямого Продажу) ініціювала розпочати роботу над проектом щодо зниження оподаткування оплати плаці. У підсумку обговорення домовились визначити ці проекти переспективними та сформувати проектні команди для їх реалізації.

Також члени УРБ обговорили формат роботи Проектних команд, які працюють над пріоритетами УРБ, та узгодили координацію новостворених  проектних команд з секретаріатом Ради. Олексій Колесников (Асоціація «Українські Імпортери Побутової Електроніки”) нагадав, що проектні команди вже сформовані, є їх загальний перелік й для ефективніості роботи  запропонував командам обрати координаторів, які будуть  відслідковувати зміни/нововведення з даної тематики,  інформувати членів УРБ, щодо ставлення до новацій, виходити на публічні заходи із презентацією узгодженої позиції УРБ.

Олег Лиховид (ТПП) запропонував дати більше свободи учасникам, аби Проектні команди самі формували свою активність без додаткового контролю. Тут же учасники зборів ініціювали перші активності з цього питання: Анатолій Долинний повідомив, що його організація готова виступити координатором проектної команди з підтримки запровадження податку на виведений капітал (ПнВК), сконтактувати з асоціаціями, хто записаний до цієї проектної команди, та забезпечити координацію дій.

Після обговорення вирішили, що учасники проектних команд  самостійно визначаться з координаторами, зручним форматом та планами роботи.

Серед організаційних питань, внесених у порядок денний, також були розглянуті думки щодо логотипу УРБ, розширення пулу партнерів УРБ шляхом співпраці з Міжнародним Інститутом Менеджменту (МІМ), обговорення змін до Положення про Раду Бізнесу у частині прийняття нових членів.

Так, учасники Координаційної Ради УРБ розглянули питання прийняття до УРБ Громадської організації “Хай тек офіс Україна”, яку представив Андрій Бірюков, виконавчий директор ГС  “ХАЙ-ТЕК ОФІС УКРАЇНА”. Питання співпраці члени УРБ оцінили як надзвичайно конструктивне, вирішили погодити питання приєднання найближчим часом згідно процедур Ради Бізнесу.

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар