fbpx

Skip links

Прикордонні області мають перетворитися на економічні та військові фортеці

Онлайн-конференція північного регіону України «Пріоритети бізнесу в умовах воєнного та післявоєнного  стану» відбулася 29 вересня. У ній взяли участь представники влади, бізнесу, громадськості Сумської та Чернігівської областей. Організаторами дискусії стали Національна бізнес-коаліція, Українська Рада Бізнесу, НГО “Сяйво Сіверщини”, Коаліція МСБ у Сумській області, за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва CIPE Ukraine. 

Під час заходу народний депутат України Сергій Гривко презентував проєкт Закону про спеціальний правовий режим господарської та інвестиційної діяльності на території пріоритетного розвитку «Чернігівщина» (№ 8010).

Метою проекту є запровадження функціонування території пріоритетного розвитку «Чернігівщина» (ТПР), що означатиме встановлення на території Чернігівської області спеціального правового режиму господарської діяльності для залучення інвестицій, активізації підприємницького сектору, сприяння розвитку зовнішньоекономічних зв’язків та експортного потенціалу регіону, створення сучасної виробничої, транспортної та ринкової інфраструктури, покращення демографічної ситуації та подолання несприятливих соціально-економічних умов, що склалися в регіоні внаслідок збройної агресії РФ проти України та тимчасової окупації і завдання шкоди окремим населеним пунктам та місцевостям.

«Ця ідея народилася тоді, коли рашисти тільки-но залишили нашу область. Багато підприємств зруйновані, деякі проводять релокацію або думають про це. Наша мета – відродити економічний потенціал регіону. Зараз є можливість попрацювати над доповненнями та покращенням законопроєкту. Прошу всіх долучатися до його вдосконалення», – підкреслив Сергій Гривко.

На комітеті ВР з питань економічного розвитку 29 вересня було ухвалено рішення рекомендувати законопроект до включення в порядок денний та прийняття за основу, але з урахуванням правки №116. Вона має на меті розширення проєкту закону на інші регіони, які постраждали від окупації та бойових дій. 

«Можливо закон буде один для всіх постраждалих регіонів. Можливо це буде окремий законопроєкт для кожної області, який буде враховувати регіональні особливості. Усі розуміють важливість того, щоб наші прикордонні області перетворилися на так би мовити економічні та військові фортеці», – зазначив народний депутат.

Заступник голови Чернігівської обласної військової адміністрації Дмитро Іванов подякував Сергію Гривку та іншим авторам законопроекту про створення території пріоритетного розвитку «Чернігівщина», а також підприємцям, які долучилися до цього процесу. 

«Сьогодні бізнес, влада та громадянське суспільство об’єднані як ніколи. Завдяки цьому зараз можна лобіювати ті інтереси, які було раніше важко рухати. Сподіваюся, що всі разом ми досягнемо результату», – підкреслив він.

В свою чергу, перший заступник голови Сумської обласної військової адміністрації Тарас Савченко зазначив, що місцева влада та підприємці підтримують ідею розширити законопроєкт на всі постраждалі території, або навіть ті, що зараз знаходяться в тимчасовій окупації.

«На нашу думку, ці інструменти повинні працювати не лише на території Чернігівської області, а й других регіонів. Ми вдячні колегам з Чернігова за таку ініціативу. Ми чітко розуміємо, якщо для нас не буде додаткових стимулів, то ми не будемо конкурентноздатними в економічній площині з центральними та західними регіонами», – наголосив Тарас Савченко.

Також у ході конференції було презентовано проєкт оновлених ТОП-10 пріоритетів розвитку бізнесу на 2023 рік. Роботу планується проводити за декількома програмними напрямками: відновлення та розвиток економіки; реформа податкової системи та митного законодавства; інституційні реформи; спрощення адміністрування, дебюрократизації; демонополізація економіки та зменшення впливу держави; вирівнювання конкурентних умов, захист українського виробника. Учасники конференції мали змогу обговорити та зробити свої пропозиції щодо перспектив розвитку українського бізнесу у воєнний та післявоєнний час. Пропозиції бізнесу протягом тижня буде узагальнено і оновлені топ10 будуть винесені на обговорення учасників підсумкового форуму «Діалог громадянського суспільства, бізнесу та влади», який планується провести 21 жовтня 2022 року в Києві.

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар