fbpx

Skip links

Студенти дізналися, як стати SMART споживачем

Член Наглядової Ради Української Ради Бізнесу, генеральний директор асоціації «Українські імпортери побутової електроніки» Софія Арасланова розповіла про ініціативи УРБ під час майстер-класу «Бути SMART споживачем», який відбувся 19 листопада в Київському національному торгівельно-економічному університеті. Захід за участі студентів, аспірантів, викладачів КНТЕУ, активістів Всеукраїнського руху «Молодь за права споживачів» та представників Української ради бізнесу відбувся в рамках проведення GLOBAL TRADE DAYs.

«У Вас, студенти, сьогодні є унікальна можливість запитати про реформи торгівлі, зовнішньо-економічної діяльності, які очікують нас із 2020 року, у професіоналів, хто ці реформи консультував у робочих групах та профільних комітетах влади, – звернулася до студентів перший проректор КНТЕУ, віце-президент Федерації захисту прав споживачів «Пульс» Наталія Притульська. – Візьміть із сьогоднішньої зустрічі максимум».

Зустріч пройшла в режимі майстер-класу саме тому, що реальну оцінку тінізації в економіці в Україні та напрацьованих інструментів детінізації запропонували представники реального сектору ринку. Софія Арасланова розповіла студентам  про запроваджені новими законами електронні чеки та новий інструмент – кешбек для споживача.

«Лояльність споживача – це реальна конкурентна перевага білих імпортерів та продавців, а КНТЕУ завжди був нашим однодумцем, формуючи фарватер змін у захисті прав споживача, тому нам важливо почути від вас коментарі до нововведень», – зауважила Софія Арасланова.

Майстер-клас продовжився показом презентації сайту «SMART споживач», який веде просвітницьку роботу серед споживачів, що відстоюють свої права на якісні товари та послуги. Саме за допомогою цього сайту викладач кафедри торговельного підприємництва та логістики, аспірантка КНТЕУ Ольга Фреюк  запросила студентів перейти в Е-кабінет Державної фіскальної служби та перевірити чеки, які студенти завчасно принесли з собою.

Створена в партнерстві з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України платформа «SMART споживач» допоможе моніторити ситуацію із захистом прав споживачів, комунікувати з експертами щодо видачі-невидачі фіскальних чеків та аналізувати застосування системи «кешбек».

Студентська аудиторія жваво відгукнулася на пропозицію перевірки фіскальних чеків та отримання компенсації за порушення прав споживача. Учасники навіть висловили пропозицію на адресу профільного міністерства – створити мобільний додаток із перевірки чеків на фіскалізацію. Майстер-клас у КНТЕУ засідчив, що з кожним днем свідомих SMART споживачів у суспільстві стає дедалі більше!

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар