fbpx

Skip links

Трикутник «Держава-споживач-бізнес» зміцнився мобільним додатком «Купуй Безпечне»

11 квітня 2019 року учасники Української Ради Бізнесу взяли  участь у демо-дні присвяченому презентації пілотних проектів команд, розроблених у рамках програми  EU Association Lab. Активісти УРБ у рамках роботи з детінізації економіки долучилися до розробки мобільного додатку «Купуй Безпечне» для захисту прав споживачів та вирівнювання умов ведення бізнесу в Україні. Захід відбувся за підтримки Представництва ЄС в Україні, Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ, Open Data Incubator 1991, Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції та інших міжнародних партнерів.

Протягом  півроку команди працювали над розробкою 5 пілотних проектів, відібраних представниками ЕС та української сторони з понад 120 конкурсних заявок. У фінал вийшли проекти Електронна система «Нецінові критерії Prozorro», ресурс  «До100%Вірно», онлайн-платформа «Культурна спадщина», портал GoodFin та мобільний додаток «Купуй безпечне».

Додаток для гаджетів, у сфері непродовольчих товарів, розробляла команда, до складу якої увійшли представники Української Ради Бізнесу, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та споживчих організацій України. Головною особливістю мобільного додатку «Купуй безпечне»  є об’єднання в рамках єдиного інструменту 3 головних учасників процесу, а саме – держави, бізнесу та споживачів, що в свою чергу дозволить очистити ринок від небезпечних та контрабандних товарів, а також стати інструментом споживача для захисту його  прав.  Головними функціями мобільного додатку передбачено, зокрема: інформування про небезпечну продукцію та методи її виявлення, навчання – як захистити власні права та що робити у разі їх порушення, онлайн подача скарг до відповідних органів ринкового нагляду, онлайн перевірка чеків тощо. Додаток буде доступний для користувачів смартфонів на базі Android та IOS, а також матиме веб-інтерфейс.

Відповідно до планів команди, запуск повноцінної базової версії мобільного додатку передбачається до кінця 2019 року.

Також за участі Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Української Ради Бізнесу, бізнес асоціацій та споживчих організацій впроваджується ще один інноваційний інструмент – національна платформа для споживачів «SMART споживач», метою якого є навчання та інформування вітчизняного споживача про свої права, надання рекомендацій щодо вибору різноманітних товарів або послуг, а також демонстрація порушень прав на прикладі різних історій. Для кожного споживача платформа стане єдиним місцем, де він зможе знайти необхідну інформацію та інструменти для захисту власних прав.

Під час заходу з боку поважних гостей та аудиторії був виявлений великий інтерес до презентованих проектів, так як презентовані рішення є дуже важливими та актуальними з точки зору європейських цінностей та прагнень.

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар