fbpx

Skip links

УРБ закликає владу переглянути механізм формування посадових окладів керівників податкової та митної служб

Український бізнес активно підтримав нещодавно розпочатий процес проведення комплексної реформи контролюючих органів, включаючи оголошення відкритого та прозорого конкурсу на заміщення вакантних посад керівників новостворених податкової та митної служб.

Однак, анонсовані минулого тижня урядом України оклади керівників найважливіших фіскальних відомств – в розмірі 24 тис. гривень на місяць – викликають подив та  декілька питань:

  • чи можливо за такі гроші найняти компетентного фахівця?
  • чи буде така компенсація мотивувати нових керівників працювати чесно?
  • адекватна така оплата праці реаліям ринку і значущості поставлених державних завдань?

На думку представників бізнесу – очевидною є негативна відповідь на всі три питання.

Для порівняння, посадовий оклад керівника Національного банку України – 241 тис. гривень на місяць, керівника Укрпошти – 744 тис. гривень на місяць тощо.

Також занепокоєння викликають розміри посадових окладів не лише керівного складу, але й всіх працівників новостворених податкової та митної служб. Питання розміру оплати праці далеко не дрібне або незначне. Нерідко правильні реформи, що проводяться без урахування факторів особистого стимулювання топ-менеджменту, оберталися невдачами. І це є у рази небезпечніше на тлі кількох попередніх провальних спроб щодо реформування фіскального блоку. Недарма ще у 1994 році сінгапурська влада впровадила систему, згідно з якою розмір платні міністрів, суддів і вищих державних службовців був прив’язаний до суми доходів, що сплачуються в приватному секторі на аналогічних посадах.

Представники Української Ради Бізнесу, до складу якої входять 73 асоціації, закликають представників влади переглянути, у бік значного збільшення, параметр посадових окладів керівників податкової і митної служб. Зокрема – внести відповідні зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 18 січня 2017 р. № 15, якими запровадити окремі коефіцієнти для посадових окладів та надбавок для керівника Державної митної та Державної податкової служби України.

Ця зміна може радикально покращити ситуацію та зробити перші кроки по створенню окремих служб справді реформаторськими.

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар